Wpis z mikrobloga

Kolega składa mi komputer, w zamian za przysługę (oczywiście ja kupuję części które on wybrał). Ale powiedział że mogę sobie wybrać obudowę jaką chcę byle by obsługiwała "ATX". No i przeglądałam sobie te obudowy i około 80% ma szklany przeźroczysty bok - żeby było widać części ze środka. Serio? Naprawdę kogokolwiek obchodzi co siedzi w środku a nie to jak działa komputer? Jakieś migające na tęczowo elementy jak dla dziecka co się bawi zabawkami? A może chodzi o tęczę i lgbt? Przychodzą do ciebie koledzy zaglądają do środka "ooooo łaaaaał masz RTX 9999 GT" każdy po 11 lat i faza bo się świeci wszystko? Sama nie wiem tak mi się to wydaje żałosne, że zamiast czegoś co wygląda możliwie elegancko popyt jest na te obrzydliwe światełka. Już nawet centra miast się obwiesza tym czerwono niebiesko zielonym badziewiem.

Jakby ktoś pytał, wybrałam białą obudowę "Pure Base 500", elegancka i nowoczesna według mnie.
#przemyslenia #komputery #informatyka #logikaniebieskichpaskow
AIicja - Kolega składa mi komputer, w zamian za przysługę (oczywiście ja kupuję częśc...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 5
@AIicja: Tak, bo obecnie biznes komputerów stacjonarnych w formacie ATX opiera się głównie na graczach. Pozostali kupują laptopy albo składają coś mniejszego, wszakże nie potrzebują kart graficznych wielkości połowy płyty głównej, napędów optycznych, dysków 3.5 cala albo kupują gotowce w rozmiarze bardziej zbliżonym do cienkiego klienta.
@AIicja tak, chodzi o tęczę i LGBT. Każdy nowo upieczony posiadacz gejmingowego pc z RGB po pięciominutowym wpatrywaniu się w rainbow wave ma ochotę na #!$%@? kolegi. Ale wiadomo, że to nie wstyd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. A wybór jak najbardziej dobry. To była moja pierwsza myśl co doradzić przed przeczytaniem ostatniego
@AIicja: z drugiej strony jeśli nawet kupisz obudowę czy jakiś element (AIO, wentylator, RAM) z LEDami, ale ich nie podepniesz \ nie aktywujesz \ nie ustawisz w aplikacji (czy też płyta główna nie będzie obsługiwała podświetleń) to nie będą one po prostu działać.
Taki jest trend. Tak samo jak z ciuchami i modą - nie każdemu pasują \ podobają się biodrówki, ale głównie to jest na rynku (przykład - nie koniecznie