Wpis z mikrobloga

USA mimo zapewnień Bidena co do woli utrzymania prymatu, nie ma do tego zasobów.

Wszystkom wiernym amerykańskiej potęgi polecam rozmowę Bartosiaka z Elbridgem Colby. Nawet jak jesteś hejterem Jacka, to Colbiemu nie możesz odmówić zdolności i kariery w amerykańskiej administracji za czasów Trumpa.

#wojna #usa #rosja #chiny #ukraina #geopolityka #bartosiak
slkt - USA mimo zapewnień Bidena co do woli utrzymania prymatu, nie ma do tego zasobó...
  • 10
  • Odpowiedz
kariera za trumpa ;) wyznacznik wiedzy ;)

To tak samo jak kariera za pislamu ;)


@wladdan: jak kariera w czasach PRL: "Mierny, bierny ale wierny".¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
USA jeszcze nie zużywa zasobów a tylko korzysta na swoim statusie.


@Little_Makak: Nie zużywa zasobów? To ciekawe, bo myślałem, że sporo amerykańskich żołnierzy stacjonuje w różnych miejscach na świecie, a ponad sto miliardów dolarów poszło na Ukraine. Więc chyba zasoby sie zużywają na próbach utrzymania prymatu. Ciekaw jestem, dlaczego wiesz lepiej niż rozmówcy.

kariera za trumpa ;) wyznacznik wiedzy ;)


@wladdan: Koleś był jednym z ważniejszych urzędników w Departamencie Stanu
  • Odpowiedz
@Little_Makak: Co?

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale Kongres właśnie blokuje pomoc dla Ukrainy, bo wydawanie tych pieniędzy jest coraz mniej popularne wśród Amerykanów, szczególnie Republikanów. 200 miliardów to nie są grosze, to są prawdziwe pieniądze brane z kieszeń prawdziwych Amerykanów próbujących utrzymać swoje rodziny.

To fajnie, że jako Polak jesteś zwolennikiem tego, żeby Amerykanie płacili za nasze bezpieczeństwo. Tylko, że sami Amerykanie mogą mieć inne zdanie.
  • Odpowiedz
@ruski_agent: To nie jest nasze bezpieczeństwo, to prymat USA. Puki amerykańscy obywatele nie giną, a cały świat trzyma rezerwy w $, istnieje wolna żegluga, to USA ani nie słabnie ani nie jest w złej kondycji. To są jakieś absurdy. Podobnie z tymi kongresmenami blokującymi nowe finansowanie, gierka polityczna a nie kryzys.
  • Odpowiedz
@slkt: o wow w propislamskim kanale zero obok takich tuzów jak pereira wystąpił pislamski kandydat na prezydenta andrzejczak nagle ekspert od usa ;) nie no musi to być zaplanowana akcja ;)
  • Odpowiedz