Wpis z mikrobloga

#polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #gownowpis

Nasze społeczeństwo idiocieje - niestety, mój niezależny instytut badań z dupy - wyraźnie to pokazuje.
Dzień 2345 odgrzewania tematu Wąsika i Kamińskiego - mielenie w kółko tych samych argumentów przez różne strony, powoływanie się na opinie prawników, wyroki, decyzje prezydenta w tej sprawie, obserwowanie biura przepustek przez poważnych dziennikarzy xD

tylko wiecie co? Gówno to zmienia, jeśli chodzi o nas.
Często ciśniemy ludzi oglądających #famemma (i inne) ale sami jesteśmy jako ogół żądni sensacji i "dymów" w polityce.
Kto kogo "zaora", kto rzuci bardziej błyskotliwym tekstem z mównicy sejmowej itd.
Z jednej strony mówimy, że na wiejskiej jest jak w cyrku, z drugiej często nasze "zainteresowanie" polityką opiera się właśnie na tym - bezkrytycznym dopingowaniu swoich faworytów, w tej medialno-politycznej gówno burzy - i tyle.
Strasznie mnie rozsierdza fakt, że wszystko rozbija się o banały, a na sprawy ważne poświęca się 5% uwagi.

Dla przykładu - organizacja wyborów samorządowych #wybory - bardzo ważnych, lecz niedocenianych.
Mamy medialne zapowiedzi premiera - 7, 21 kwietnia - teraz już "tylko" formalności.

Od tego nieoficjalnego ogłoszenia miną zaraz 2 tygodnie, a projekt rozporządzenia ciągle niegotowy - jednocześnie znamy datę graniczną rejestracji KWW, która upływa 12 lutego, natomiast wciąż nie znamy datę rozpoczęcia zgłoszeń (bo nie ma rozporządzenia).

Czyli położona laska na samorządowców (tych prawdziwie bezpartyjnych) - niech czekają - to, że realnie skraca to kampanię, to nie problem dużych partii przecież..

Pomieszane wątki, ale ludzie do k....rwy nędzy, przestańmy się jak gimbusy ekscytować aferkami i nie dajmy się podpuszczać politykom i mediom - im jest wygodnie wałkować jeden temat do znudzenia - jak dla mnie te 2 kreatury mogą siedzieć (w więzieniu albo w sejmie, jeden pies, bo i tak NICZEGO to nie zmieni).
  • 1
  • Odpowiedz