Wpis z mikrobloga

Ale opieka zdrowotna, edukacja osób najmniej zarabiających jest również przerzucona na społeczeństwo.


@peszek_leszek: ale ciągle, każdy odnosi z tego korzyści, bezpośrednio lub niebezpośrednio. Edukacja - lepiej wykształceni obywatele równa się mniejsza przestępczość, większe PKB generowane przez nich, lepsza jakość społeczeństwa itp. Z tego korzysta każdy.

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem konfy, odkąd powstali to ich #!$%@?. Strefę gospodarczą - bo są populistyczni i ich propozycje nie mają sensu/prawa się udać. Za
@Przegrywek123: Ale świadczenia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych mają sens. Gdyby nie świadczenia to grube pieniądze byłyby wydawane na różnego rodzaju ośrodki. Przecież jedno dziecko w domu dziecka kosztuje podatnika kilka tysięcy, a tutaj mówimy o osobach ze specjalnymi potrzebami, więc koszt byłby wyższy.
garniasz typie, że chodzi o osoby niepełnosprawne całkowicie niezdolne do pracy? Takie, które w 100% są uzależnione od opieki innych osób? I których opiekunowie nie mogą pracować zawodowo, bo muszą się opiekować niepełnosprawnymi podopiecznymi?


@hypnodancer: To jest właściwie śmieszne jak z jednej strony słyszysz, że opiekunowie nie mogą pracować a z drugiej ci sami opiekunowie narzekają, że są ograniczenia zarobków po których zabiera im się zasiłek i go tracą idąc do
@Herubin: rzeczywiście bardzo śmieszne, dawno się tak nie uśmiałam. Akurat renta socjalna (której podwyższenia dotyczył procedowany dzisiaj projekt ustawy) nie dotyczy opiekunów, a samych osób niepełnosprawnych całkowicie niezdolnych do pracy, ale skoro sama wcześniej zaczęłam temat pracy opiekunów, to już odpowiem.

Są różne sytuacje. Czasem jest tak, że niepełnosprawnym zajmuje się tylko jedna osoba i wtedy oczywistym jest, że taka osoba nie może podjąć pracy na pełny etat i - w
@Przegrywek123: Ty naprawdę ciężko przyjmujesz co ludzie rozsądnie piszą do ciebie... Ludzie wymagający tych rozwiązań już są, żyją i żadne twoje wynurzenia o aborcji tego nie zmienią. Jest cała plejada ciężko chorych ludzi od 0 do 99 lat, którymi trzeba się opiekować tu i teraz.
Spoko plan, na pewno kraje które tak postępują są wspaniałe do życia


@assninja: jak masz takie dobre serduszko to pomagaj ale z mojej kieszeni nie wyciągaj. A ty jesteś jeszcze gorszym chu niż ja bo pomagać chcesz ale nie za swoje xD
@assninja: czy ty masz 5lat? Zadłużenie Polski rośnie. Polska nie ma oszczędności więc jeśli chcesz kogoś nowego obdarować to znaczy, że podatki trzeba zwiększyć. I albo ci zwiększą podatki bezpośrednio albo pośrednio przez inflację. Tak czy siak to nie Tusku zapłaci bo on sobie podwyższy ustawą wynagrodzenie. Zapłacą szaraczki. A ja nie jestem dojną krową. Ciągle mało i mało. Każdy wyciąga tylko łapę.