Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ze zwolenników #podatekkatastralny wyjaśni mi czemu jest on lepszy od obecnego podatku od nieruchomosci? Bo mi się wydaje że nawet jak wejdzie przy waszym aplauzie, i to nawet tak jak w to wierzycie od 3-ciego nierucha żeby to landlord był ruchany a nie klasa średnia, to za dwa lata będzie już od drugiego a za pięć lat od pierwszego i wtedy jego główną funkcją będzie ekonomiczna banicja z lepszych okolic osób o mniejszych dochodach które już mają nieruchomość bo odziedziczyły albo kupiły wcześniej albo już ledwo spłacają kredyt. Wybudują ci stację metra albo basen w okolicy i jeb podatek w górę. Bogaci ludzi się sprowadzają w sąsiedztwie, wartość nieruchomości rośnie babciu, z emerytury już tego mieszkania nie utrzymasz.
Definicja podatku katastralnego to nie jest "podatek od n-tego mieszkania" tylko podatek od jego wartości na którą nie macie wpływu a która ciągle rośnie. Progresywność wraz ze wzrostem ilości posiadanych nieruchomości albo ich zastosowaniem można dodać i teraz przy obecnej zryczałtowanej formie, liczenie podatku od wartości sprawi że wyruchają jak zawsze tych którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

#nieruchomosci #podatki #jakzyc #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 26
  • 2
Wymyśliłeś sobie definicje podatku katastralnego od 1 mieszkania


@DeoLawson: Taka jest definicja, nie wymyśliłem jej, to wy wymyśliliście jakąś nową xD Oczywiście że można sobie w ustawie wpisać że u nas akurat podatek będzie będzie od kolejnego, ale jak rządowi kasy zabraknie to to zmieni. Ale można to sobie wpisać też w ustawie o obecnej formie opodatkowania unikając problemów ze wzrostem wartości bo o wartość opiera się podatek katastralny, to jest
@dran2: Ale definicje każdy może mieć swoją xD Poczytaj sobie literaturę naukową na temat czegokolwiek, każdy naukowiec ma swoją definicję, podatków też to dotyczy. Kto zabroni Polakom wrzucić to od 2,3 czy 5 mieszkania ? A naprawde nie widziałem nikogo kto by chciał katastru od pierwszego mieszkania. W sumie jak tak o tym myślę, to ja bym chciał kataster od pierwszego, ale zdaję sobie sprawę że to ma zerowe poparcie w
  • 1
Ale definicje każdy może mieć swoją xD


@DeoLawson: Oczywiście, po to są definicje xD

Poczytaj sobie literaturę naukową na temat czegokolwiek, każdy naukowiec ma swoją definicję


Żaden szanujący się naukowiec nie będzie forsował nowej definicji dla czegoś co uznaną definicję już ma z czysto pragmatycznego powodu, nie byli by w stanie ze sobą rozmawiać. Zanim zostaniesz naukowcem na egzaminie na studiach powiesz ze twoja definicja jest inna?

Kto zabroni Polakom wrzucić
@dran2: czy ty wiesz ile wynosi ten podatek od nieruchomosci? Jakies smieszne grosze. Na dodatek firma moze go wrzucic w koszty. Super ku#wa deal XD, czyli placi go kowalski ktory ma 12m2 kurnik ale gigantyczna hala produkcyjna wielkosci 2km2 nie XD
via Android
  • 1
@controll Wiem, płacę go. Wiesz ile będzie wynosił katastralny? Nie bo rząd może sobie ustalić dowolnie. Ale za to potem nic już nie będzie musiał robić, będzie rósł automatycznie, co roku.
@dran2: Państwo więcej zasobów angażuje w ochronę twojej nieruchomości niż w regulację mojej pracy, wobec tego uczciwiej jest byś więcej podatków płacić od nieruchomości, a nie od pracy. Ubezpieczenie też rośnie od wartości nieruchomości, więc dlaczego ubezpieczenie państwa (wojsko, policja, straż pożarna, regulacje, ochrona prawna, wojsko, infrastruktura) nie ma rosnąć w zależności od wartości.
@WarwaraBasia: Ale dla.mnie to powinni opodatkować też pierwsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) można wprowadzić do konstytucji zakaz opodatkowania katastrem jedyneho nierucha i tyle. Myślę że wszystkie partie to poprą