Wpis z mikrobloga

W jakim wieku wasze dzieci pierwszy raz przespały całą noc?

Powiem szczerze, że jesteśmy z żoną wyczerpani, bo tak do 15go miesiąca życia, nasze dziecko budziło się w nocy wręcz nieliczalną ilość razy. Nie było to 2,3,4 czy 5, ale ponad 5x, gdzie po prostu przestaliśmy to już dawno liczyć. No i nie były to bezinwazyjne, krótkie pobudku, tylko często trzeba wstać i uspokajać dziecko parenaście minut.

Od dwóch miesięcy jest już trochę lepiej, bo budzi się 3-5x w nocy, plus jakieś 2-3x w tygodniu trzeba z nim wstać na jakieś 2h w środku nocy.

Zastanawiam się jak to wygląda u innych ludzi i chyba szukam pocieszenia :D

Pozdrawiam

#rodzicielstwo #rodzice #dzieci #pytanie
  • 17
@KastelGandolfo_: Eno, to u mnie nie było tego problemu. A jaki jest powód budzenia się? Po prostu nie chce spać, głodne/spragnione, chce się bawić?? Od razu polecam ograniczyć do zera jakikolwiek kontakt z TV lub ekranem telefonu :) Za dnia jak najwięcej niech przebywa na zewnątrz. No i pytanie, czy dziecko śpi jeszcze dodatkowo w dzień??
@KastelGandolfo_: w swoim łóżku śpi samo circa 3h, nikomu nie chce się chodzić i usypiać, więc resztę nocy śpi z nami. W rodzinnym łóżku, z kimś śpi całą noc, tylko z pobudka na picie. Chyba, że chore i kaszlace to kilka pobudek. Maluch 4 lata.
@KastelGandolfo_ u nas niecałe półtorej roku. Powiedzieliśmy, że koniec picia mleka w nocy i od teraz ladnie śpimy do rana i podziałało. Teraz czasami 1 trzeba wstać ale wystarczy powiedziec "ciii, ciiii jeszcze spimy" i jest git

A wasze wstaje na mleko czy co chce?
@elena-mary: @Shellthorn U nas młody od półtorej miesiąca ma odstawione mleko i widać lekką poprawę. Trochę rzadziej się budzi. Również od jakichś dwóch miesięcy włączamy mu czasami bajki (śpiewające brzdące na yt), ale od tego czasu widać już wyraźną poprawę (z niepoliczalnych pobudek nocnych przeszliśmy na 3-5).

Od początku nie dało się nie spać z z nim w jednym łóżku, bo było to niewykonalne, żeby dodatkowo żona musiała do niego wstawać.
@Shellthorn: No i jeszcze odpowiadając na twoje pytanie. W nocy potrafi wstać i bawić się 2h i nic mu na to nie poradzisz, żadne tulenie, usypianie, bujanie nie działa zupełnie.

Co do dziennych drzemek - tak, ma jedną : 1.5 - 2h
@KastelGandolfo_ 2 lata 9 miesięcy - w pół odcycowany, czyli tylko w dzień dostaje. Jak jest żona to pobudka koło 2:00 na przytulenie i o 6:00 na cycy. Jak jestem sam akurat to o 5-6 pobudka na banana/jabłko i jeszcze do 8:00 pośpi.

Są różne przypadki, słyszałem o noworodkach do jak dostaną full butlę na noc to 10h śpią, ale też o takich co max 1h ciągłego snu na klacie rodzica.
Witam, ja mam 10 miesięczne dziecko, które zasypia o 20 w nocy wstaje o 2/3 na butelkę i potem śpi do 8. Czasami wstanie o 6 wtedy po 2 godzinach idzie jeszcze na drzemkę. Śpi w dzień jeszcze 2 razy po 2h.