Wpis z mikrobloga

W miarę regularnie chodzę na siłownię i doszłam do wniosku, że to jednak trochę strata czasu, że przez ten czas słucham jedynie muzyki. Tym bardziej, że ostatnio usiłuję odświeżyć swój angielski, którego nie potrzebowałam od lat i trochę się pozapominalo. Pomyślałam więc o podcastach. Może ktoś z Was polecić coś fajnego po angielsku (najlepiej na początek może coś niezbyt zaawansowanego), co jest dostępne przez spotify? #naukajezykow #naukaangielskiego #jezykangielski #podcast #spotify
  • 6
  • Odpowiedz
@czarna-malwa: przejrzyj sobie listy wg popularności, bo do mowy danych osób się z czasem przyzwyczaisz - na początku każdy będzie się wydawał problematyczny, ale na dobrze znane sobie tematy powinno być łatwiej śledzić. Sporo będzie równolegle na youtube, więc możesz sobie pobrać stamtąd automatycznie wygenerowaną transkrypcję i po odsłuchaniu przelecieć ją wzrokiem z góry na dół, aby rozwiać istotniejsze wątpliwości albo coś wynotować.

https://podcastcharts.byspotify.com/
  • Odpowiedz
@czarna-malwa: słuchaj podcastów o tematy która Cię interesuje, po angielsku znajdziesz wszystko!

Moje ulubione na siłownie to: Joe Rogan, Huberman Lab, The Diary of CEO, Lex Fridman, Tim Ferris
  • Odpowiedz