Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja

Szukam jakichś alternatyw dla Golfa VII/Leona III z silnikami TSI. Trochę mi się znudziło oglądanie januszy wystawiających 10-letnie samochody za tyle, za ile je kupili w salonie.

Moje wymagania:
-koniecznie benzyna z jakimiś sensownymi osiągami (nie potrzebuję wyścigówki, ale fajnie byłoby w miarę sprawnie wyprzedzić poza miastem jakiś pojazd jadący 70 km/h)
-6 biegów, żeby móc zrobić czasem jakąś dłuższą trasę bez trzymania silnika pod czerwonym polem
-coś innego niz grupa Fiat, Opel, Ford
-modele, które można kupić w dobrym stanie poniżej 50 tysięcy i nie starsze niż 10 lat
-względnie oszczędne (silnikom TSI pod tym względem pewnie będzie ciężko dorównać, ale może znajdzie się coś przynajmniej trochę zbliżone)

Jakieś pomysły? Myślałem o 1.6 GDI w Ceed albo i30, ale chciałem jeszcze podpytać o inne propozycje, zanim zacznę szukać ma porządnie.
  • 53
  • Odpowiedz
-6 biegów, żeby móc zrobić czasem jakąś dłuższą trasę bez trzymania silnika pod czerwonym polem


@M13X: ale to nie jest żadna reguła, są samochody co mają krótsze VI niż V w skrzyniach v biegowych. Musisz sprawdzać przełożenie skrzyni danego egzemplarza.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@botellon rozmiar kół 205/60 zamiast 205/55, od Astry G zaliczali z każdym kolejnym modelem coraz większe wpadki pod skrzydłami GM, Astra J po prostu mi nie leży, bo oglądałem już kilka
  • Odpowiedz
@M13X: hyundai i30 1.5 160 koni może być fajną opcją. Będzie miał na pokładzie wszystkie nowoczesne opcje. Takie wersje były kupowane tylko prywatnie przez ludzi, którzy chcieli kupić fajniejsze auto, więc będą w fajnym stanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cwlmod a jesteś w stanie powiedzieć coś i silnikach GDI? Jakieś typowe usterki, rzeczy na które zwrócić uwagę przy zakupie?
  • Odpowiedz
@M13X: GDI? To chyba starsza generacja, tzn i30 II-gen. Teraz jest DPI (podwójny wtrysk - brak problemów z zaworami) 1.5 100 koni ale to zupełnie nie jedzie. Też się nie psuje, bo ludzie na grupach nie narzekają
  • Odpowiedz
@M13X: Do takiej kwoty to ja ostatnio szukałem segmentu B w automacie żeby nie miał więcej jak 10 lat ;) To niestety nie pomogę.
  • Odpowiedz