Wpis z mikrobloga

- Jeżeli rynek pierwotny to możliwość montażu klimy, a najlepiej wykonanie przejścia pod nią przez dewelopera. Niby można "bez pozwolenia", ale znajomy spotkał się z miłym sąsiadem, przez którego musiał demontować cały sprzęt, więc nie ma ani klimy, ani kasy jaką na nią wydał.
- Jeżeli posiada się samochód to min. 1 miejsce postojowe, bo krążenie po osiedlowych parkingach to nic przyjemnego oraz przepis na przycierki/obicia.
- O ile jestem przeciwnikiem grodzenia
@Dooopahshjasx Zwróć uwagę na układ bo jeśli będzie słaba akustyka to głupio mieć w salonie hałas od sąsiada.

Wysokość, najlepiej szczytowo żeby nie mieć hałasu z sufitu i zalania przez sąsiada

Dopytaj o czynsz żeby nie zaskoczył bo z tym potrafi być niezła drożyzna
@Dooopahshjasx
Sprawdziłbym otoczenie w kilku porach dnia. Czy mieszkanie sąsiadujące z menelami, palaczami, studentami albo rakiem Airbnb.
Jeżeli jest piec to jaki rocznik i jakie ciśnienie ciepłej wody daje.
Wywiad w spółdzielni jakie mają plany na remonty i czy da się nią zarządzać czy właściciele mają w dupie, więc nie można zebrać wymaganych podpisów.
@Dooopahshjasx: Niestety najgorsze, co może być, to sąsiedztwo, a to zawsze wychodzi po czasie.

Gdyby dało się zagwarantować pieniędzmi, że obok nie wprowadzi się patolka, nie wjedzie airbnb albo janusz landlord nie wynajmie studentom na pokoje... ale nie ma takiej gwarancji.

Musisz liczyć na szczęście i tyle.
@CePeK: Ja mam możliwość zrobienia tego podejścia klimy za darmo przez dewelopera i zastanawiam się nad tym. Mieszkanie na wschod/południe i nie wiem w sumie na ile to będzie przydatne.
I też nie jestem pewny czy będę montował klimę, lato nie jest tak upierdliwe w Polsce, są dosłownie pojedyncze dni w roku, które mi jakoś doskwierają