Wpis z mikrobloga

@kishibashi: Nie wiem, ja się do tego nie odnosiłem. A może porozmawiamy jak zwracają się na przykład autostrady czy drogi ekspresowe? Czy ta infrastruktura rządzi się swoimi prawami? Kwestionujesz dosłownie ze sto miliardów wydawanych rocznie przez samo gddkia? Takie inwestycje to szansa, w tym szansa na niezależność i bezpieczeństwo jak wykopek @papaj9000 napisał

#!$%@?ć PiS zawsze i wszędzie ale nie będę #!$%@? samego pomysłu bo wyszedł od PiS. Chociaż żeby być
@papaj9000: W przekopie nie było i nie będzie żadnego interesu i to z żadnej strony.
Ten akwen nie ma żadnego sensu, jest za mały by prowadzić na nim jakiekolwiek operacje a przy okazji za płytki, bo poza kilkoma wąskimi pasami (które i tak wymagają pogłębiania) Polska nawet nie ma jednostek, które mogą tam operować. A na większości to jedynie poduszkowce, których mieć nie będziemy, bo po co?
Kwestie ekonomiczne, no to
@Szalom: spoko, rozumiem. Wystarczyło napisać "może i nie napisał prawdy, ale się z nim zgadzam" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Ładna manipulacja z tym, że nie będziesz przeciwko CPK bo pomysł wyszedł od PiS. Widziałem Cię w innych wątkach, więc raczej dobrze znasz wszystkie argumenty przeciw i wiesz, że niewiele mają wspólnego z byciem antypis.
@kishibashi: no i co z tego, że jednak nie było takiej analizy? Przecież to tylko jeden z wielu argumentów w tej wypowiedzi. Chcesz zanegować całą wypowiedz, bo w jednym elemencie mija się z prawdą? A co z resztą argumentów?


@katana55: Typie, to jest szczyt bezczelności. Realizujesz wzorcową strategię trolli CPK (czy też: trolli PIS, bo mechanizmy macie te same). Kłamać, manipulować, kłamać, manipulować, tak do skutku. A jak cię
@kishibashi: Aha bo ja polubiłem ten komentarz. No spoko

Gdzie ja napisałem że nie będę przeciw bo nie wyszedł od PiS? W tej formie wyszedł od PiS i pewnie wymaga gruntownej kontroli. Napisałem że pomysł na nowe lotnisko byl już 10 lat temu za PO wtedy to chyba się nazywało centralne lotnisko po prostu.

No właśnie nie znam żadnych przeciw, oświecisz mnie? To znaczy myślę że mam kontrargumenty na te popularne
@lhotse89: ale o czym ty bredzisz? Spytałem się co z resztą argumentów? też są nieprawdziwe? Co mnie obchodzi ze nie ma analizy zgodnie z która projekt zwróci się w 12 lat? Z tego należy wnioskować, ze się nie zwróci? są jakieś inne analizy? Obejrzałem sporo różnych filmów i wysłuchałem wypowiedzi ekspertów. Do mnie te argumenty za budową przemawiają. Za to przeciwnicy skupiają się głownie na tym, że to "projekt pisowski"
@Krol_Karo: Stary, utopią i się jeszcze będą cieszyć, że zaoszczędzili. xddddd

PiS zbudował Przekop, który według wykopków jest totalnie nierentowny i co? I #!$%@?, bo jego koszt to nic w porównaniu z możliwościami budżetu państwa.
Ja czekam, jakie inwestycje w takim razie chce przeprowadzić nowy rząd -- jako jego wyborca. Jak na razie słyszałem tylko debilne pomysły o rozbudowie Okęcia czy wspaniałego Modlina zamiast CPK (good luck xd) i dołączeniu do
@katana55: dobry jesteś, masz srogie wyparcie. Przecież dosłownie odpowiedziałem na każdy argument z wypowiedzi tamtego typa. Napisał, że już lata temu analizowano coś w stylu CPK (wtedy CPL). Napisałem, że tak było i że wygrała inna koncepcja (o czym już użytkownik nie wspomniał). Napisał, że gdyby nie pandemia to wyczerpałaby się przepustowość Chopina. Napisałem, że przepustowość miała być zwiększana, ale politycznie tego zaniechano. Napisałem tez, że jest Modlin. Z jego argumentacji
@lhotse89: ale o czym ty bredzisz? Spytałem się co z resztą argumentów? też są nieprawdziwe? Co mnie obchodzi ze nie ma analizy zgodnie z która projekt zwróci się w 12 lat? Z tego należy wnioskować, ze się nie zwróci? są jakieś inne analizy? Obejrzałem sporo różnych filmów i wysłuchałem wypowiedzi ekspertów. Do mnie te argumenty za budową przemawiają. Za to przeciwnicy skupiają się głownie na tym, że to "projekt pisowski"


@
Napisał, że już lata temu analizowano coś w stylu CPK (wtedy CPL). Napisałem, że tak było i że wygrała inna koncepcja (o czym już użytkownik nie wspomniał).


@kishibashi: ty też się bardzo często mijasz z prawdą kolego
waro - >Napisał, że już lata temu analizowano coś w stylu CPK (wtedy CPL). Napisałem,...

źródło: pwc

Pobierz
@stary_emigrant no stary ale jak możesz się wypowiadać w wątku odnośnie CPK jak nie masz elementarnej wiedzy. Wejdź na stronę CPK i dowiesz się że samo lotnisko to mniejsza część projektu, a właśnie większość to budowa infrastruktury w tym dróg kolejowych.
@Anubis12: zasadniczo, to się wskazuje argumenty za czymś. I mam podobne odczucia jak @lhotse89 - widzę zalew propagandy i fałszywe argumenty za, więc je odkłamuję.

Główny argument przeciwko lotniczej części CPK (bo kolejowa jest świetna, to w sumie obala narrację manipulatorów, którzy lubią argument "nie chcecie CPK bo nie lubicie PiS") jest taki, że jest to po prostu niepotrzebne. To duży, drogi projekt, który wpłynie na wytyczanie szlaków kolejowych (w nieoptymalny
@waro: proponowałbym przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem to co wrzuciłeś. Wydaje mi się, że tam nic nie ma o duoporcie, a o rozbudowie tylko samego lotniska w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)