Wpis z mikrobloga

#ups #kurier Chciałem sobie zamówić przesyłkę z Polski. Pomijam fakt, że informacja wyskoczyła po całym długim wypełnianiu formularza (kilka razy z tym samym efektem). Natomiast okazuje się, że "środki bezpieczeństwa" nie pozwalają mi na wysłanie paczki. Ciekawe, bo pierwotnie miały być słodycze (chyba legalne to jest) ale żadne prezenty ani nic tež nie idzie.

Dodam, że w piątek przesyłka niezależnie czy na już czy na byle kiedy miała kosztować około 230 pln a teraz już 70 :P

Ale najlepsze. Żeby przesyłka nie mogła zostać odebrana przez kogoś innego, trzeba dopłacić? (Czy nawet listonosz nie jest zobowiązany dostarczyć do rąk własnych?).

Chyba fajnie, że nie udało mi się skorzystać z usług niby giganta :P

Tak sobie to tu zostawiam :)
ECMAlover - #ups #kurier Chciałem sobie zamówić przesyłkę z Polski. Pomijam fakt, że ...

źródło: temp_file6088550291174863207

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@ECMAlover
Jeżeli chodzi doręczenie przesyłek, to reguluje to ustawa prawo pocztowe. Zgodnie z tą ustawą przesyłka może być wydana każdej pelnoletniej osobie zamieszkałej wraz z adresatem po złożeniu pisemnego oświadczenie o wspólnym zamieszkiwaniu, o ile adresat nie zgłosił stosownego zastrzeżenia (albo nadawca nie wykupił usługi "do rąk własnych").
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela to może trochę źle to zrozumiałem, bo przez osobę trzecią miałem na myśli np. sąsiada, co często mnie spotykało.

Natomiast to, co napisałeś to oczywiśce oczywista prawda :)
  • Odpowiedz