Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
mirki, jak udowodnic ze mam oprogramowanie szpiegowskie w telefonie?
Mieszkam z bardzo kontrolującymi rodzicami z czym walcze i probuje stawiać granice. Do niedawna mielismy pakiet rodzinny i zorientowałem sie ze sledza historie u operatora. Załozyłem własny numer. i tu pojawia sie problem. Moi starzy maja obsesje kontroli, zawsze muszą wiedziec kto z kim dlaczego po co. Moj młodszy ale pelnoletni brat został zmuszony do usodtepnienia lokalizacji w telefonie. Nie chce popadac w paranoje ale mam duzo przesłanek ze cos jest na rzeczy i moge miec soft szpiegujacy odkad zmienilem numer i stracili kontrole. Zwłaszcza ze moj ojciec pracował z ludzmi ktorzy mieli dostep do roznych srodowisk.
Jak mogę sprawdzic czy mam cos takiego w telefonie bez wydawania 5tysiecy w biurze detektywistycznym?
Postaram sie zdobyc jakos hasło do laptopa moich staryc tylko pytanie gdzie tego szukac, w jaki sposob oni mogliby dostawac feedback na swojego laptopa? Mail, strona czy program? Jak szukac na ich urzadzeniach zeby zdobyc dowod?
przepraszam jesli post jest chaotyczny
#pytaniedoeksperta #informatyka #kiciochpyta #it #komputery #programowanie (taguje dla zasiegu, tu sie duzo ludzi zna)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Może warto rozważyć 2 telefony? Albo jeden smartphone a drugi dumbphone? Nie napisałes jaki masz usecase - czy chcesz robić mniej legalne rzeczy raczej pisać z dziewczyną.
Jak piszą przedmówcy - przywrócenie do ustawień fabrycznych + świeże konto Googla lub nawet lepiej - bez konta Google.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim domyślam się że to walka z wiatrakami ale weź im wyślij albo kup książkę ze samodzielność/stawianie granic to cholerna podstawa w relacji z dziećmi, mocno współczuje
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To proste.
1. Dogadaj się z koleżanką/kolegą, albo jak piwnica mocno to nawet kup sobie kolejny starter i napisz do siebie.
2. Wychodź przez kilka dni wieczorem z domu na jakieś np. 30 min, ale byle Cię z okna nie widzieli. Nie przynoś ze sobą zakupów, ani nic, żeby zastanawiali się co Ty robisz i z kim.
3. Napisz koleżance/koledze smsa, że masz te zioło jak się umawialiście i jutro
  • Odpowiedz