Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowego kompa i wszystko pięknie śmiga tylko jak odpalam np fortnite albo inna gre to słychać takie buczenie, bzyczenie w słuchawkach jak jest cisza, normalnie w windowsie wydaje sie byc ok ale tez przebijają się jekieś delikatne szumy jak się wsłucham, wie ktos jak to ogarnąć?

Dodam jeszcze że jak podepnę słuchawki od tylu to buczenie jest zdecydowanie cichsze ale jest nadal.

Moja płyta główna: Płyta główna Gigabyte B760M DS3H AX DDR4

#pcmasterrace #informatyka #komputery #pc #sluchawki
  • 33
@wieszjo: Nie słyszałem jeszcze integry dźwiękówki która by w jakimś stopniu nie szumiała / buczała. Dlatego każdy komu zależy na dźwięku kupuje zewnętrzne DAC pod USB.
@L3gion wytłumacz mi proszę jak karta ma "zbierać szum" co do jakości integry to kodeki teraz są praktycznie identyczne a na płycie tej jest acl 1220 więc na pewno nie produkowała by szumu (chyba że jest uszkodzona) jeśli nie jest to coś w systemie to winą mogą być również słuchawki
Czyli zewnętrzna karta dźwiękowa rozwiązałaby problem? Polecisz jakaś taka w miarę tania?


@wieszjo: Coś opartego na CX31993 z Aliexpress. Jeśli nie z Chin to coś takiego https://www.amazon.pl/UGREEN-Adapter-Sluchawek-Nylonowy-Kompatybilny/dp/B082WG5VTK

ustaw siebie od razu próbkowanie na najwyższe też może pomóc.


@Geralt0: Niech zostawi tak jak ma, ustawianie wyższej wartości próbkowania tylko dlatego, że jest wyższa nie daje absolutnie nic.

winą mogą być również słuchawki


Jedyna "wina" słuchawek, które nie mają swojego DACa, może
@cukru: Też mam problem w wentylatorami na obudowie, w biosie pokazuje ich predkosc jako 0 a chodza chyba na pewlnych obrtoach i cp jest głosny przez to, może to miec jakieś powiązanie ze sobą? Ubudowe mam Obudowa Genesis Irid 503 ARGB V2
Też mam problem w wentylatorami na obudowie, w biosie pokazuje ich predkosc jako 0 a chodza chyba na pewlnych obrtoach i cp jest głosny przez to, może to miec jakieś powiązanie ze sobą?


@wieszjo: Wątpię.
wytłumacz mi proszę jak karta ma "zbierać szum"


@Geralt0: Electromagnetic interference (EMI)

na płycie tej jest acl 1220 więc na pewno nie produkowała by szumu


Tak było.
Ah ten Gigabyte ( ͡º ͜ʖ͡º) Miałem identyczny problem z płytą od nich. 9 lat temu xD Nie pomogło nic prócz wstawienia taśmy miedzianej, tam gdzie idą ścieżki portów i gdzie znajduje się chip karty dźwiękowej. Odłączyłem też kabel idący do karty z panelu frontowego i korzystałem z tylniego wyjścia słuchawkowego. Rozwiązało to problem w 95٪. Jak płyta jest jeszcze nowa to bym to zdecydowanie oddawał. Albo