Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #chinczyk #lublin

W Sajgonie w Lublinie jest popularny kurczak po tajsku. Poszukuję sprawdzonego przepisu na niego oraz na warzywka do niego. Obstawiam, że to mieszanka warzyw z jakimś sosem tylko jakim? Przydałoby się odtworzyć jak najbliżej 1:1 bo mam taką ochotę ale nie chce mi się jechać specjalnie do Lublina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PICREL.

Z góry dziękówa.
MgrMarecki - #gotujzwykopem #chinczyk #lublin

W Sajgonie w Lublinie jest popularny k...

źródło: IMG234

Pobierz
  • 12
@Adicts: Jeśli będzie potrzebne to kupię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale póki co nie znalazłem odpowiedniego przepisu, każdy kurczak po tajlandzku ma całkowicie inny przepis (°° A już nie mówię o tym, że część przepisów jest nawet bez panierki albo w jakąś kostkę krojone co jest już profanacją... Jedyna prawilna wersja jak na zdjęciu.
@Adicts: Ja wiem co to jest, doskonale rozumiem. Ale póki co nie znalazłem przepisu takiego aby go nawet modyfikować. Pierś smażona w panko na głębokim tłuszczu to pewnie to, ale jak uzyskać np. ten sosik z warzywami to już cięższa sprawa. Chyba będzie potrzeba improwizować aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Tylko metodą prób i błędów uzyskam taki efekt dopiero za n-tym razem. A ja chciałbym go zjeść dziś/jutro...
@Adicts: No nie jest to to samo, pieczarek z tego co kojarzę tam nie ma.
Składniki podawane przez restaurację:
polędwiczki drobiowe, panierka: mąka pszenna, jajko, wywar z rosołu, sos sojowy, mieszanka 7 składnikowa, grzyby mun, cebula, sól, olej