Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bardzo boję się śmierci najbliższych mi osób, życząc im jak najdłuższego i jak najszczęśliwszego życia. Czy mógłbym teraz zbierać jakieś dane z ich życia (nagrania audio i wideo, próbki DNA), które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości do stworzenia ich możliwie jak najwierniejszych avatarów, na początku pewnie w formie #chatbot #bot i #vr, a potem w może bardziej zaawansowanej?

Czy mógłbym teraz stworzyć takiego avatara siebie, by bliskie osoby mogły wchodzić z nim w interakcje, kiedy nie jestem dostępny?

Oczywiście nikt nie wpadałby w paranoję czy samooszukiwanie się, wiedzielibyśmy, że to #ai, ale jednak niosące ze sobą esencję i poradę najbliższych. #pytanie #ai #sztucznainteligencja #technologia #technologie #informatyka #nauka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bardzo boję się śmierci najbliższych mi osób,...

źródło: 33845183446e867eb488b26d2e91f12a

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kilka filmów science-fiction podejmuje taką tematykę np. serial "Black mirror" odcinek "Be Right Back": https://film.org.pl/a/be-right-back-black-mirror-65895

Wydaje się, że taki algorytm AI powinien być karmiony:
1) treściami rozmów z Twoimi najbliższymi;
2) Zdjęciami z ich udziałem;
3) filmami z ich udziałem;
4) filmami i zdjęciami, które zostały zrobione przez Twoich najbliższych;

Trochę inne podejście prezentuje film "Ona" (She) https://www.filmweb.pl/film/Ona-2013-646395
Tutaj AI symuluje "idealną partnerkę" na podstawie Twoich danych: historii przeglądania, Twoich
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ludzki mózg mieści 2.5 petabajtów danych, czyli około 2500 terabajtów. W obecnym stadium rozwoju technologii mógłbyś na podstawie ww. zebranych danych utworzyć symulację beta - czyli nieświadome AI symulujące rzeczywiste zachowania na podstawie zaagregowanych danych. Symulacja alpha - czyli przesłanie świadomości do przestrzeni wirtualnej nie jest możliwe.
  • Odpowiedz