Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kurdła mam problem z #programowanie #programista15k a nawet i #programista25k
Ciut o mnie: #java Jeszcze nie mam tytułu senior ale stażowo (4 lata, głównie spring boot), w niektórych korpo w Polszy to napewno byłbym seniorem (w skandynawii czy niektórych stanach senior to minimum 8 lat z czym się zgadzam statystycznie (wiadomo są wyjątki i kocury a liczba lat nie może być porównywana itd itp to nie temat na ten wątek)).
Na początku roku dostałem zadanie aby poprawić odnajdywanie ostatniego eventu, bo sortowało tylko po creationTimestamp a czasami mógłbyć taki sam.
Zadanie proste, rozszerzamy domene o jedno pole (jakiś index czy coś), pare maperów aktualizujemy i jest okej.
Problem mam taki, że dochodziłem do tego chyba z trzy dni (w międzyczasie jakieś devopsowo-kubernetesowe rzeczy poprawiałem).

Patrząc na młode kocury, które rozpykają dodanie obsługi maila z jakimiś cronami i testami w tydzień to ja widzę, że jestem juniorem.
Nie wiem co ja robiłem przez ostatnie dwa lata, ale chyba się uwsteczniałem i teraz kompletnie nie mam odwagi powiedzieć zespołowi, że jestem słaby i potrzebuje pomocy właśnie przez to, że jestem uważany za seniora stażowo. Już zgubiłem wątek i nie chce mi się pisać a podchodzę do tego wpisu już 10 raz więc go wyślę, zobaczę czy ktoś cokolwiek odpisze.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @LuckyLuke_2776: no to ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba zrobię certyfikację z java, bo innego sposobu na robienie ciekawych zadań nie mam, ew. jakiś system płatności super wielowątkowy i użycie wszystkiego co się da do skalowania hazelcasty, 10 instancji k8s, kafka+proto, cassandra etc

@mirko_anonim: zrób sobie certy z AWS dla i K8S, w dodatku musisz miec obecnie dobrze opanową kafkę, elasticsearch, bazy no-SQL typu influx/mongo/dynamo oraz system-design by w ogóle móc być uznanym za seniora

no i jeszcze by pasowało umieć front js + react/angular i rozwiązywać zadania medium/hard z codility