Wpis z mikrobloga

@siemankooo Pierwszy raz widzę, żeby promowanie zdrowych nawyków, do czego ten zakaz poniekąd prowadzi, wywoływało u kogoś taki ból dupy. Poza tym, śmiejesz się z innych, że wierzą w jakieś bzdury wyciągnięte ze szmatławców, a jak na razie to sam chlapiesz sraką na prawo i lewo bez przytoczenia konkretnych źródeł (a takich jest mnóstwo, nie bez powodu w UK podjęto takie same kroki jak w Polsce), które prowadzą obiektywną dyskusję na temat
Kawa i herbata nie są targetowane w najgłupszych odbiorców — czyli dzieciaki. Zresztą porównaj sobie marketing kawy i herbaty do napojów energetycznych. Nie chodzi o zabranie możliwości, tylko ochronę najsłabszych.


@Mopek666: ale ja to wiem i o tym wyżej pisałem. tyle że w kolejnym komentarzu. A reklam energetyków nie oglądam i nie zwracam uwagę, chociaż średnio mi się to rzuciło żeby reklamowali je jak coś dla dzieci. Nie wydaje mi się
@siemankooo Znowu pokazujesz, że nie odróżniasz efektu doraźnego od długofalowego. A żeby jeszcze bardziej podkreślić swoją ignorancję i troszkę się dowartościować wyzywasz wszystkich dookoła od debili. Jeśli to nei jest żałosne to ja już nie wiem co jest. W sumie to mi cię szkoda, musisz mieć strasznie frustrujące życie XD
Nie wydaje mi się żeby było kierowane do dzieciaków, a jeżeli tak to czemu nie ogarnęli marketingowców przez uokik?


@Eremites: Nie wiem, domyślam się, że byłoby to praktycznie niewykonalne. Bo jak coś takiego udowodnisz?

Nadal dzieci mogą pić energetyki, tylko sprzedaż jest zabroniona osobom nieletnim


@Eremites: I spoko, jeśli rodzic to kontroluje, nie ma problemu.

Ale też jeżeli chodzi o ochronę najsłabszych to słabo to im idzie nawet z tym
a jak na razie to sam chlapiesz sraką na prawo i lewo bez przytoczenia konkretnych źródeł


@romek898: Ale na co ty chcesz konkretne źródła? jak ja nie napisałem niczego co by tego wymagało.
To bardziej oni powinni przytoczyć dowody na to że kofeina w tak małych dawkach jest uzalezniająca, powoduje palipitacje serca.
Oraz statystyki ile piją dzieci i że faktycznie piją po 10 energoli dziennie, oraz że mają wady serca bo
@Tetsuya: Cukru jest za dużo, o tym pisałem że cukier to ten najbardziej trujący skłądnik. Ale inne słodkie napoje sa legalne więc to pomijam :)
25g cukru to jest zalecana norma dzienna, dla nastolatka możemy zmniejszyć do tych 20g, a w puszce zazwyczaj jest z 27g

Tymczasem w jednym batonie jest więcej cukru, a one tez są legalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siemankooo: japi*rdole rozumiem twoje argumenty typie ale zachowujesz się jak porażony walcząc o te energetyki XD myślałem że tu jest jakaś dyskusja jednorazowa a Twój cały profil ostatnio to sranie się o te napoje XD i ten argument "a batony to mogo jeść" xd ty chyba faktycznie nie masz osiemnastki nawet wbrew temu co piszesz że tak się plujesz XD
I pewnie nikt nie ma badań na to ile dzieciaki piją
@mikau: No po prostu nie nawidze jak głupia większośc wprowadza swoje absurdy i utrudnia zycie, do tego kłamiąc jak to niebezpieczne jest xD

Powiedz co jest nie tak w argumencie o batonach? Bo one zawierają więcej cukru, zero witamin i tłuszcze trans. I w jednym już batonie masz więcej niezdrowych substancji.
Sorry ale to ty zachowujesz się jak janusz, bo "hehe dzieciak porównuje batony do niezdrowych energoli dla cpunów" xD

Dodowy
@siemankooo: dydymały starych ludzi XD widać gówno wiesz i żyjesz w bańce w której rzekomo każdy wypija max dziennie szklankę napoju XD


@mikau: No nie wiem, to ty twierdzisz że wiesz.
Dla mnie najbardziej realne jest że ktoś pije energetyka dziennie tak jak zjada zazwyczaj batona dziennie albo laysy dziennie, a nie 10 dziennie.
Jak ktoś mówi coś tak nierealnego to jednak chce jakiś dowodów, chyba logiczne.
@siemankooo: nie napisałem nigdzie że "energole są dla ćpunów" bo sam pijam. Po prostu uważam że dzieciaki nie znają czesto umiaru I kupują puszki 500ml + piją więcej niż jedną puszkę dziennie zapewne. Do tego 12 letni dzieciak ma trochę inna masę ciała i inaczej będzie działać na niego tyle kofeiny no ale po co, lepiej nie utrudnić sprzedaży, niech będzie wolność. Sam wiesz, że możesz kupić komuś tego energetyka więc