Wpis z mikrobloga

https://legislacja.gov.pl/projekt/12380205/katalog/13029004#13029004

Najważniejsze:
"po ust. 3 dodaje się ust. 3a i 3b w brzmieniu:
„3a. Zawieszenie spłaty kredytu w okresach, o których mowa w ust. 3 pkt 4 i 5, przysługuje w przypadku gdy średnia arytmetyczna wartości wskaźnika RdD w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2452) za okres ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 5, przekracza 35 %.
3b. W przypadku, o którym mowa w ust. 3a, na potrzeby wyliczenia wskaźnika RdD przez kredytobiorcę rozumie się konsumenta składającego wniosek, o którym mowa w ust. 5.”

Nowy projekt #wakacjekredytowe oraz #nieruchomosci i #ekonomia
  • 8
via Android
  • 0
Inna ustawę musieliby zmienić. A z resztą.. nie dość , że państwo dopłaca do kredytobiorców w programie bk2%, to jeszcze jakby dopuściło dla nich wakacje kredytowe to by już całkiem "zarobili" na kredycie.
@Mmiko: ciekawe jak zdefiniują gospodarstwo domowe, ja np. jestem w związku nieformalnym, razem na pewno nie przekroczymy 35% nawet po potrąceniach 15% na ESPP i drugim progu ale jakby mnie i różową rozpatrywać oddzielnie to może od biedy u niej by wyszło że połowa raty stanowi nieco ponad 35% jej dochodu