Wpis z mikrobloga

@mewten: Widać związek radziecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RobieZdrowaZupke @mewten Z kolei ja tego nie rozumiem. To właśnie jak jest słońce to nie mam ochoty na nic, jestem przemęczony i #!$%@?, boli mnie głowa itd.
Lato to dla mnie najgorszy okres w roku. Świetnie się czuję gdy mogę ubrać kurtkę, czapkę i iść w zimnym wietrze, mrozie i śniegu nad rzekę bez żaru bijącego z nieba.
Rzeczą
SzycheU - @mewten: Widać związek radziecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RobieZdrowaZupke @mewten Z ko...

źródło: DSC_3299

Pobierz
@mewten: DIETA PRZECIWZAPALNA, DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA ZAPOBIEGA DEPRESJI, A DIETA ZACHODNIA ZWIĘKSZA JEJ RYZYKO - MEDDIET WYWODZI SIĘ ZE ZWYCZAJÓW ŻYWIENIOWYCH MIESZKAŃCÓW GRECJI I POŁUDNIOWYCH WŁOCH
https://academic.oup.com/nutritionreviews/article/81/3/346/6761316?login=false

Najbardziej spójne dowody zgłoszono dla MedDiet i DII, z przekonującymi dowodami, że MedDiet lub dieta o niskim wyniku prozapalnym jest związana ze zmniejszonym ryzykiem depresji. Słabe lub żadne dowody nie zostały zgłoszone dla diety DASH, wegetariańskiej i zachodniej, a także dla metaanaliz badań RCT dotyczących
@mewten: Do słońca i spokojniejszego życia, może diety (polecam sałatkę grecką) należy dodać w Grecji 14880 km wybrzeża z super widoczkami na niebieską wodę. Niebieski dodatkowo (do promieniowania słonecznego) działa antydeptesyjnie.