Wpis z mikrobloga

Hejka! Czy jest tu jakiś fanatyk Thinkpadów? Mam pytanko!

Szukam laptopa - stricte na studia / pracy związanej z architekturą (programy CAD itd).
Byłby to laptop dla różowej, która na codzień korzysta z MacBooka, natomiast wiele z programów, z których musi korzystać, nie ma na macOS'a, stąd też konieczność zakupu laptopa, stricte pod studia / pracę.

Myśleliśmy, żeby wyłapać jakąś używkę / powystawówkę (sam też tak kiedyś zakupiłem swojego Thinkpada, za sporo niższą cenę)
Czy myślicie, że Thinkpad P1 G1, będzie wystarczający do pracy w programach graficznych / architektonicznych?

Procesor: i7-8850H (6 rdzeni, 12 wątków)
Grafika: Nvidia Quadro P2000 (4GB)
Ram: DDR4 32 GB

#laptopy #pytanie #it #thinkpad #lenovo #ibm #informatyka #cad
Yakooo - Hejka! Czy jest tu jakiś fanatyk Thinkpadów? Mam pytanko! 

Szukam laptopa -...

źródło: thinkpaaad

Pobierz
  • 12
via Android
  • 0
@MercedesBenizPolska w tym MacBooku trzeba byłoby zainwestować w dysk, plus po prostu chce mieć windę, więc już nie będę się w tym przypadku bawił w wirtualizację.

Ten co dałem na screenie, bodajże jako wystawowy za około 2300 chodzi, a specyfikację ma według mnie całkiem spoko.
@Yakooo: do tego raczej styknie bez problemu, ale! Weź pod uwagę że patrzysz na wersje P czyli stacje roboczą. One są cholernie ceglane jak na łapki i mało mobilne. (Wspominasz o MacBooku więc ostrzegam - przy nich to nieporęczna kupa złomu, ale dobra kupa złomu)
via Android
  • 0
@kajak98 ja mam yoge, która jest fajniutka, mobilna.

Więc w sumie muszę porównać go wagowo jeśli tak mówisz. Z tego co widziałem ma zwężane ścianki, nie wyglądała na filmikach aż tak ceglanie. Ale będę musiał.zwazyc swój i porównać
@Yakooo Ja mam P15 Gen 2, i w porównaniu do Latitude albo Precisionow tych nowszych to jest to cholerna cegła, jest ciężki (nie ważyłem) słabo poręczny - typu chwyć w rękę otwartego łapka Igo przenieś lub pracuj „w powietrzu” - bardzo trudno coś takiego zrobić.
@Yakooo: ja bym bardzo ale to bardzo mocno zastanowil sie nad wirtualizacja jednak, moze byc dysk zewnetrzny, wozic ze soba 2 lapki to nie prosta sprawa
  • 0
@stepienz13posterunku: ja z kolei jestem fanem, mam jednego, którego kupiłem pod koniec studiów. I żałuje, że wcześniej sobie go nie kupiłem. No ale wszystkich modelów nie znam - tutaj patrzę po samej specyfikacji procka, no i wydaje mi się, że ten co go wrzuciłem we wpisie będzie git, tylko pytanie, czy różowej nie będzie przeszkadzała mobilność.