Wpis z mikrobloga

Od nowego roku chcę wskoczyć na szosę. Planowałem kupić sprzęt na Di2. Tylko czy to dobry pomysł, jeśli nie mam doświadczenia na szosie? Taki rower po wyjściu ze sklepu traci 20-30% wartości. Inna opcja to na początek kupić jakąś tanią szosę z Deca i przekonać się, czy to mi odpowiada. No i tu kolejny problem, bo trzeba dobrać geometrię pod siebie. Jeden rabin mówi, że endurance, a inny, żebym był rozciągnięty. Jak się już przyzwyczaisz do konkretnej geometrii, to zmiany nie są wskazane.

Chcę zacząć treningi już od nowego roku, jeśli pogoda pozwoli, to na zewnątrz, a jeśli nie pozwoli, to dodatkowo trenażer.

Zauważyłem na Stravie i w realu, że ludzie są coraz bardziej wygodni i prawie wszyscy przerzucili się na trenażer jeszcze w jesieni.

#rower #szosa
  • 14
@SendMeAnAngel nie wiesz jakie geo - idź na fitting. Jeśli jesteś podjarany szosą bierz DI2, osobiście wolałbym się skupić na fajnej ramie i kołach niż osprzęcie(jak weźmiesz nową/starsza mechaniczną 105/ultegra też się nic się stanie) i zainwestować siano w gacie, lampki, liczniki, buty. Dużo teraz fajnych przecen na rowerki jest, miłego polowania.
@teryuu: źle ubrany byłeś, ja tam na początku dupę odmrażałem. Fakt niewygodne jak musisz na -10c włożyć ze 2 pary spodni, 3-4 bluzy ale tak żeby nie przegrzać - upierdliwe a i owszem.
@teryuu: po prostu jesteś zbyt normalny, są tacy ludzie co czerpią z tego przyjemność. jak uda im się w kawałku dojechać do domu ( ͡º ͜ʖ͡º) co też sprawia miłe zaskoczenie że i tym razem sie udało
@SendMeAnAngel: miałem podobnie, nie wiedziałem czy mi się spodoba jazda na szosie. Kupiłem Kross Vento 5.0 na pełnej 105'tce, geometria endurance. Pojeździłem dwa lata i w sumie dalej bym na niej jeździł ale trafiła się spoko oferta na pełny karbon na 105'tce di2. Co do geometrii to nie mam ma porównania endurance / race ale na tej pierwszej spokojnie da się jeździć szybko (ze średnią powyżej 31km/h). Teraz niby kupiłem rower
@SendMeAnAngel:
W decatonie mają fajne szosy na DI2 od Shimano lub na AXS od SRAM. Ja mam ponad 40 lat, nigdy dobrze rozciągnięty nie byłem a na geometrii raczej dość mocno aero jeżdżę, więc ty pewnie też dasz radę :) Jak bym wymieniał rower to właśnie na ten Van Rysel na AXS. Czy warto DI2? Jak ma się kasę to warto :)
Trenażer to podstawa, włączasz sobie Netflixa (właśnie skończyłem "Battlestar
po co odmrazac sobie dupę na dworze czy jeździć w syfie skoro można wygodniej zrobić trening na trenażerze?


@teryuu: To prawda, że rower się syfi, ale zależy, po czym się jeździ. Ostatnie zimy są takie, że niewiele jest śniegu. 2019/2020 w weekendy jeździłem crossówką po ulicach, po górkach, na trawie śnieg, ale ulice czyste. Ludzie chętnie całą zimę jeździli w grupie na szosie. Teraz to upadło, bo wszyscy na trenażer już
Przy -10°C to tylko krótkie trasy. Chyba nie wymyślono jeszcze ciuchów, żeby w mrozie intensywnie pokręcić i ani się nie przegrzać, ani nie przemrozić. Zależy też od pory dnia - wilgotność, ciśnienie.


@SendMeAnAngel: latałem przez 3 pełne zimy do -17c 30km :D
że nie mam litości dla siebie to już inna sprawa
@SendMeAnAngel teraz Ci nie odpowiem, bo nowy rower tylko wypakowałem z kartonu i czeka do wiosny. Kross wydawał mi się, że przestrzeliłem z rozmiarem (mój wzrost był w dolnej granicy), a jednak dobrze mi się na nim jeździło. Przy Bianchi brałem tak, żeby mój wzrost był w górnej granicy rozmiaru.
Robiłem trasy po 160km na rowerze crososwym, na szosowym ponad 200km i różnica była tylko w prędkości.
Jakoś do mnie nie trafiają
lukglo86 - @SendMeAnAngel teraz Ci nie odpowiem, bo nowy rower tylko wypakowałem z ka...

źródło: Screenshot_20231224_143450_Chrome

Pobierz