Wpis z mikrobloga

Mam ważne pytanie odnośnie #wykop - Czemu moderacja serwisu wykop.pl pozwala na obrażanie i wyzywanie użytkowników przez konta @mirko_anonim? Czyżby popularny sposób na aminowe wypowiadanie się na tym portalu znów (bo taka sytuacja nie pojawia się pierwszy raz w historii tego projektu) miała służyć do szkalowania innych użytkowników?

Wołam też @razzor91 bo to on pozwolił na dopuszczenie wyzywającego mnie komentarza, proszę o ustosunkowanie się do mojego wpisu również @wykop lub @Moderacja.

Wpis: https://wykop.pl/wpis/74112791/obserwuj-mirkoanonim-nie-mam-konta-ale-jadac-tramw

Do wiadomości @digitallord, @m__b, @a__s
  • 17
@aarahon: Rozumiem, że obecnie jest trend kultury płatków śniegu, ale ten komentarz koło obrażania nawet nie stał. Przykro mi, jeśli ten komentarz wpłynął negatywnie na Twój nastrój, jednakże nie warto się przejmować anonimami w Internecie, a szczególnie na wykopie
  • 0
ale ten komentarz koło obrażania nawet nie stał.


@razzor91: czyli jak będę twierdził że jesteś "mało bystrym kukoldem" to nie jest obrażanie? Mnie nie obchodzi mnie czy to prawda że nim jesteś czy nie ale dla to jest obrażanie i wyzywanie, przykro mi. Zwłaszcza że przyzwolenie na takie akcje ze strony @mirko_anonim pojawiały się już wcześniej.
@aarahon: Jakbyś tak do mnie napisał, miałbym na Ciebie wywalone. Uwierz mi, że w porównaniu do odrzucanych komentarzy - to nie jest obraza. To jest tylko moje stanowisko, ale przesadzasz moim zdaniem. Odpowiadał Ci autor anonima, też go zaczepiłeś i mógłby się czepiać tak samo jakby był "płatkiem śniegu".
@aarahon: Widzisz, jak ktoś jest płatkiem śniegu - takim ultra totalnym to nazwanie go przeciwnikiem leiwcy może być obraźliwe. Dodatkowo w tym komentarzu sugerujesz autorowi, że wyolbrzymia opisany przez siebie problem.
To jest już trochę hipokryzja, że siejesz tutaj, że ktoś Cię obraził stwierdzając, że jesteś mało bystry oraz sugerując, że jesteś "kukoldem". Żadne z tych określeń nie jest uznane powszechnie za obraźliwe.
Po prostu, weź nie wiem wyluzuj i tyle.
  • 0
@razzor91: owszem, nazwanie go miłym chłopakiem też mogłoby go obrazić ale w tym przypadku nie użyłem słów które są nacechowane negatywnie i same w sobie są obraźliwe. On takich słów użył i przykro mi - opisany przez Ciebie przykład nie jest równy temu co zrobił on. W dodatku jeszcze bierzesz się za interpretację moich komentarzy i robisz to albo źle albo celowo manipulujesz że robię rzeczy których oczywiscie nie robię.

Żadne
@aarahon: Ja w tej kwestii zgadzam się z @razzor91. Zdecydowanie nie podoba mi się aktualny trend w internecie, żeby cenzurować wszystkich i wszystko w imię jakichś idiotycznych idei.

OP w tamtym wpisie złożył dosyć rozbudowaną wypowiedź, więc dla mnie jest to zwykła wymiana zdań między wami. Dużo gorsze rzeczy trafiają do poczekalni anonimów.
@aarahon: Bardziej miałem na myśli to, że we wspomnianym przez Ciebie komentarzu, słowo które Cię obraziło stanowi jedynie jego drobną część, a cała reszta to po prostu normalna wypowiedź. Jestem pewien, że gdyby treść komentarza tamtego OPa ograniczała się jedynie do czegoś w stylu "Jesteś kukoldem", to moderator by tego nie zaakceptował. Troszkę przesadzasz chyba.

Żeby nakreślić Ci lepszy obraz tej sytuacji, pozwolę sobie wkleić poniżej kilka odrzuconych komentarzy z ostatniego
Czemu moderacja serwisu wykop.pl pozwala na obrażanie i wyzywanie użytkowników


@aarahon: Moderacja w żadnym stopniu nie pozwala na takie działania - zajrzyj do naszego regulaminu, bardzo jasno informujemy, że nie są to aktywności przez nas akceptowane. Jeśli więc widzisz, że ktoś nie stosuje się do regulaminu, poinformuj nas o tym, na przykład za pomocą opcji "zgłoś" dostępnej przy treści.