Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#depresja #ssri #nerwica #paranoja #pracait #programista15k #programista20k

Generalnie przez pracę i fixowanie przez kilka lat na karierze, byle więcej zarobić itd. w końcu pałkę przeciąłem i się wylało w postaci depresji, nerwicy, kryzysu czy innego cholerstwa.
Tłukło mnie tak kilka mc i głównym tematem natrętnych myśli było UoP vs B2B. Overthinking i widzenie tylko czarnych scenariuszy jak kontrola US i kara, choroba i brak L4, odpowiedzialność majątkiem za e błędy, świadomość że nic mi się w sumie nie należy i o wszystko muszę zadbać sam (emerytura minimalna, poducha jakby mnie tir na przejściu połamał) itd. Finalnie zdecydowałem się zrezygnować z części dochodów i wrócić na UoP. Mocno mi wtedy ulżyło i zacząłem wchodzić na prostą.
Dziś gdy jestem już na UoP i sobie tak myślę to znów podjął bym drugi raz taką samą decyzję, ale z drugiej storny ryje mi banie to że mniej PLN gdzie świadomie wiedziałem że będzie mniej. Teraz myślenie, że trza było nie zmieniać. Takie zachowanie że chciałbym mieć ciastko i zjeść ciastko, porównywanie się do innych w pracy itd. Chore trochę.

Brałem SSRI przez cały (ponad 3mc) czas ale ostatnio odstawiłem (2-3tyg), nie czuje żadnej różnicy. Myśli na takim poziomie jakim były to i zostały.
Jak sobie poradzić z tym co zostało. ? Jak cieszyć się tym co jest tu i teraz, zamiast żyć tym co mógłbym mieć albo czego nie mam a bym mógł i planować np. emeryturę... Gdy ucieka mi życie tu i teraz.
Jakaś farmakologia? Terapia (diagnoza to kryzys egzystencjalny z epizodami depresji) jest ale czuję, że utknąłem tuż przed samą metą na ogarnięcie życia na nowo. Dużo zmieniłem, ale został taki ostatni detal....
Do psychiatry to w tym kraju nie ma co iść bo co on w 10min/200zl może pomóc poza przypisaniem losowych dropsów.

Biorę po 200zl od każdej drużyny i słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Istnieją dobrzy psychiatrzy, inteligentni, którzy cię przejrzą na wylot i zrozumieją czego potrzebujesz, a nie jakiego dropsa przepisać. Być może dowód anegdotyczny, dlatego po prostu polecam Andrzeja Marksa z Katowic, serio. Można zdalnie.
widzenie tylko czarnych scenariuszy jak kontrola US i kara, choroba i brak L4, odpowiedzialność majątkiem za e błędy, świadomość że nic mi się w sumie nie należy i o wszystko muszę zadbać sam (emerytura minimalna, poducha jakby mnie tir na przejściu połamał


@mirko_anonim: trzęsidupa jesteś i dobrze że wybrałeś uop, bo chlip chlip coś jakieś ryzyko
@Turbojurek: Ja byłem u 2 i żaden w sumie nie posłuchał dobrze poza przypisaniem dropsów. Ba pani z doktoratem... w kij dobre oceny na znanylekarz na kontrolę spóźniła się 10min (20min przewidziane...), spytałą co ja chcę w ogóle zamiast sobie zajrzeć chcociaż w notatki co było i że przychodzę w zalecony terminie jescze raz, przywaliła podwójną dawkę leków i się rozłączyła... Gdzie na własną rękę zrobiłem eksperyment po tym jak podniosłem