Wpis z mikrobloga

Zadziwia mnie fakt, że na wykopie podniesienie wieku emerytalnego jest postrzegane jako coś dobrego. To jest ostateczna ostateczność, a nie że brakuje kasy w zakładzie ubezpieczeń - cyk, podnosimy wiek emerytalny. Jak za dekadę znów zacznie brakować, to znów się podniesie ku uciesze lemingów?

Czego wymaga świadomy obywatel? Zlikwidowania przywilejów emerytalnych, informatyzacji i odbiurokratyzowania ZUS-u, szukania oszczędności w "misiach" - niech te miliardy co idą do #tvpis idą na emerytury. Jeżeli chociaż raz pozwolimy podnieść wiek emerytalny bez żadnych wyliczeń i próbowania ratowania systemu innymi sposobami to będzie to znak, że Polaka można dymać do śmierci.

Średnio Hiszpan żyje 80,4 lat

Polak - 73,5

Hiszpan przechodzi na emeryturę dwa lata później, daje nam to różnicę 5 lat!

Więc najpierw niech zadbają o wydłużenie średniego oczekiwanego życia obywatela w Polsce, a potem myślą o podniesieniu wieku emerytalnego, albo niech się bujają. Jedyną podwyżkę to mogą zrobić kobietom, ale nie oszukujmy się w tym kraju to nie przejdzie.

#niepopularnaopinia #takaprawda #polska #emerytura #pieklomezczyzn #pracbaza
  • 21
  • Odpowiedz
@Hymenajos: na początek zrównanie do 65 roku życia dla wszystkich - kobiet, mężczyzn, posłów, policjantów, rolników i reszty. Ujednolicić system, wszyscy powinni mieć takie same warunki, a wysokość emerytury zależeć od wypracowanego wkładu
  • Odpowiedz
@Hymenajos łatwiej będzie gdy założysz ze na starość nic nie dostaniesz i o swoje finanse musisz zadbać wcześniej. Mi jest obojętny wiek emerytalny.
  • Odpowiedz
niech te miliardy co idą do #tvpis idą na emerytury. Jeżeli chociaż raz pozwolimy podnieść wiek emerytalny bez żadnych wyliczeń i próbowania ratowania systemu innymi sposobami


@Hymenajos: Ale to nie nasza wina, że jesteś za głupi żeby zrozumieć skalę problemu. Pisowska szczujnia dostaje 2-3 mld PLN rocznie i wydaje ci się to dużą kwotą, ale ZUS wydaje 376 mld rocznie i brakuje mu 15% z tej kwoty więc dostaje jeszcze ponad
PfefferWerfer - > niech te miliardy co idą do #tvpis idą na emerytury. Jeżeli chociaż...

źródło: VhZk9kpTURBXy9iOWNmN2YxNjBiM2I2NDgyOWM5YmI0ZjU5ZGI3YzE2Yi5wbmeRkwLNAcwA3gACoTABoTEB

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hymenajos: Dokładnie, poświęca sie większość swojego życia na pracę (najlepsze lata) a oni chcą cię katować pracą prawie do końca życia. W ogóle chory pomysł że na koniec życia dostajesz parę lat wolności gdzie najlepsze lata masz już za sobą. Wolałbym dostać parę lat wolności i emerytury jak jestem młody i mam 20+ lub 30+ lat żeby coś przeżyć w tym czasie a nie tylko w robocie przesiedzieć
  • Odpowiedz
@Hymenajos: dokładnie, szukać oszczędności tam gdzie można, czyli w socjalu, uprzywilejowanych grupach, wydatkach publicznych, a nie tam gdzie jest jeden z największych wpływów na jakość życia człowieka
  • Odpowiedz
@Mmkaa

@Hymenajos łatwiej będzie gdy założysz ze na starość nic nie dostaniesz i o swoje finanse musisz zadbać wcześniej. Mi jest obojętny wiek emerytalny.

<

Bomba! Tylko może niech nas wtedy nikt nie okrada Zusem?
  • Odpowiedz
Średnio Hiszpan żyje 80,4 lat


Polak - 73,5


Hiszpan przechodzi na emeryturę dwa lata później, daje nam to różnicę 5 lat!


@Hymenajos: Nie, popełniasz błąd logiczny.

Polacy żyją średnio krócej głównie dlatego, że wcześniej umierają i dla tych co umarli, nie ma znaczenia kiedy jest wiek emerytalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polak(średnia kobieta + mężczyzna, bo nie mam pod ręką wg. płci), jeżeli dziś by przeszedł na
  • Odpowiedz
co???


@Mr_Frodo: emerytura wyliczana jest na podstawie zebarnej kasy dzielonej przez przewidywany czas zycia (z grubsza i bardzo upraszczajac).

Tylko, ze jest myk.

ZUS wylicza przewidywana dlugosc zycia tak:
Sr dlugosc zycia kobiety+ sr dlugosc zycia mezczyzny dzielona na dwa.

Kobiety srednio zyja dluzej niz faceci, wiec ZUS zaklada, ze bedziesz zyl dluzej niz prawdopodobnie bedziesz. Twoja emerytura bedzie wiec nizsza niz jakby wzieli poprawna, nizsza, sr dlugosc zycia (
  • Odpowiedz