Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie dobre źródła do uczenia się konkretnej wiedzy o mózgu, jego budowie i działaniu? Próbowałem przeglądać internet, ale widzę same popularnonaukowe filmy, gdzie przewraca się jakąś ciekawostkę przez 20 minut. Chodzi mi tu o ścisłą wiedzę na temat działania neuronów, neuroprzekaźników, co na nie wpływa, etc.

#nauka #mozg #psychologia #neurobiologia
Magromo - Jakie polecacie dobre źródła do uczenia się konkretnej wiedzy o mózgu, jego...

źródło: musk

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Magromo: Nie warto, zbyt mało wiemy o mózgu, dopiero niedawno udało się naukowcom zmapować mózg muszki owocówki, który ma 3300 neuronów.. Więcej jest teorii niż wiedzy na temat tego jak działa mózg, a inteligentni naukowcy zamiast iść w medycynę i biologię siedzą w matematyce/fizyce w których nie było większego przełomu od ponad 50 lat i badają rzeczy zupełnie nieistotne, egoiści..
  • Odpowiedz
@Magromo: wiedza o mózgu obecnie jest zagadnieniem interdyscyplinarnym. Ja polecam zacząć od tych zagadnień w których się już czujesz mocny. Jeżeli jest to psychologia to polecam zaczac od psychologi poznawczej, następnie zerknąć do kognitywistyki. Tak aby nadbudowywac wiedz już na obecnych zasobach. Jeżeli interesują cię neuroprzekaźniki to zachęcam zaczać od psychiatrii i przejść do nueorbiologii.
Jeżeli funkcje poszczególne w mózgu to polecam badania na temat neuroobrazowania mózgu i neuropsychologie.
Obecnie najwięcej
  • Odpowiedz