Wpis z mikrobloga

Mirki, czy takie oznakowanie miejsca parkingowego przy drodze wewnętrznej jest prawidłowe? Może i jestem #!$%@? i w deszczu stanąłem tu by wypakować rodzinę i zakupy. Stałem 15 minut, a 2 miesiące później przychodzi list od SM z prośbą o dotacje na 1200. Nie widzę niebieskiego pola i znaku P-18 ani P-20+P-24. Moim zdaniem jest to #!$%@? od życzliwego strażnika osiedla i nadużycie władzy przez SM. Na razie mam wezwanie do wskazania użytkownika. #pytanie #warszawa #prawo
fifex - Mirki, czy takie oznakowanie miejsca parkingowego przy drodze wewnętrznej jes...

źródło: temp_file3877518269779194749

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
via Android
  • 28
Bo to jedyne wolne miejsce w weekend o 19 na terenie osiedla, a na 15 minut wolę gdzieś przycupnąć niż blokować dojazd. Następnym razem stanę na j###nej trawie, bo za to jest 100 mandatu.
  • Odpowiedz
  • 123
to jedyne wolne miejsce w weekend o 19 na terenie osiedla, a na 15 minut wolę gdzieś przycupnąć niż blokować dojazd.


@fifex: to płać jak świadomie łamałeś przepisy, w czym problem?
  • Odpowiedz
  • 12
@fifex ja tu widzę 2 miejsca parkingowe, a jest znak na 1 xd ogólnie jeśli to droga wewnętrzna to raczej sm nie ma prawda do wystawiania mandatu, sprawdź najpierw to.
  • Odpowiedz
@fifex: to nie jest prawidłowo oznakowane miejsce, brak znaku poziomego - to normalne miejsce parkingowe. a parkowanie na trawie jest w 100% legalne, to tak na marginesie.
  • Odpowiedz
@fifex:
niby oznakowanie nieprawidłowe: https://www.banszel.com/?p=455.

Powyższe zostało rozwinięte także w rozdziale 5.2.6 załącznika nr 2 do rozporządzenia:

W przypadku przeznaczenia stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych należy wewnątrz „koperty” umieścić znak P-24. Stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych wyznaczone znakiem P-20 „koperta” powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej,

oraz w rozdziale 5.2.9.2 załącznika nr 2 do rozporządzenia:

Znak P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” stosuje się do oznakowania stanowiska postojowego przeznaczonego dla osób,
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@hadrian3 po drugiej stronie bloku są wyznaczone 2 miejsca oznaczone legitnie. To z pierwszej wiadomości było kiedyś parkingiem firmy znajdującej się w lokalu usługowym obok. Jeżeli to miejsce prywatne wydzierżawione w spółdzielni - powinno mieć oznaczenie nr. rej.
fifex - @hadrian3 po drugiej stronie bloku są wyznaczone 2 miejsca oznaczone legitnie...

źródło: temp_file9087260054976330276

Pobierz
  • Odpowiedz
@fifex u mnie na osiedlu było tak samo oznaczone miejsce i kogoś odholowali, po jakimś czasie spółdzielnia ładnie oznaczyła każde miejsce, ciekawe kto musiał pokryć koszty lawety xDDDDDD Pewnie mieszkańcy xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Anakee

>to jedyne wolne miejsce w weekend o 19 na terenie osiedla, a na 15 minut wolę gdzieś przycupnąć niż blokować dojazd.


@fifex: to płać jak świadomie łamałeś przepisy, w czym problem?


W tej dyskusji właśnie chodzi o to, żeby ustalić czy rzeczywiście doszło do złamania przepisów, i z komentarzy poniżej Twojego wynika że niekoniecznie
  • Odpowiedz
@fifex: nikt z twoich krewnych nie ma grupy inwalidzkiej? Parę razy gdzieś babcie zawoziłem to miała wyrobiony taki świstek do zostawienia za szybą i parkowałem na miejscu dla niepełnosprawnych. Powiedz, że ta osoba była pasażerką i kartka była za szybą tylko ktoś nie dopatrzył. Nie popieram co zrobiłeś, ale 1200 za stanięcie na jakimś obsranym parkingu osiedlowym na kilkanaście minut jeśli było tak jak mówisz to chora kara.
  • Odpowiedz
@fifex: miejsce nie jest prawidłowo oznakowane jako "miejsce dla niepełnosprawnych". Ja nie rozpatruję tutaj etycznej strony tego zdarzenia. Fakty są takie, że zgodnie z prawem mogą ci co najwyżej skoczyć na końcówkę.
  • Odpowiedz