Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie że mno kompot

Dzisiaj sąd w pierwszej instancji wydał wyrok anulujący ważność umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego.

Jeszcze prawie pewna apelacja i będę miał wolną księgę wieczystą
  • 112
  • Odpowiedz
@Kaeso: Napijemy jak nauczysz sie brac odpowiedzialnosc za swoje czyny.

Powiedz mi tylko jedna rzecz - jedna jedyna. Zlozyles pozew po tym jak frank polecial w gore czy przed tym? Prosze tylko o to jedna informacje jesli to nie klopot.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@gorzki99
To nie kłopot
Pozew złożyłem po wzroście franka, bo wtedy zainteresowałem się co się właściwie stało i zacząłem grzebać...

A stało się to, że bank mnie oszukał i zastosował niedozwolone klauzule.

Daruj sobie więc myślenie, że byłoby inaczej gdyby frank nie wzrósł, bo jakby ktoś mnie uświadomił zrobiłbym to samo.

I żeby nie było, zwracam całą kwotę którą dał mi bank a potem bank mi zwraca co zapłaciłem
  • Odpowiedz
Daruj sobie więc myślenie, że byłoby inaczej gdyby frank nie wzrósł, bo jakby ktoś mnie uświadomił zrobiłbym to samo.


@Kaeso: Ta w jednorozce tez wierze. Ale ze odpowiedziales kulturalnie to pozwol ze przedstawie Ci jak ja to widzie:

1-Skoro nie wiedziales jak to dziala to oznacza ze podpisales umowe nie majac pojecia jak ona dziala. Nie miales zielonego pojecia co podpisujesz bo sam stwierdzile ze jakbys wiedzial to bys zareagowal. Nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Tytanowy_Lucjan
Nie mogę konkretnie podać kwoty, bo podpisałem klauzule poufności.
Ale ...
Po dzisiejszym kursie franka i po odliczeniu kancelarii zaoszczedzili mi około 340k
  • Odpowiedz
@gorzki99 Podzielam twoje zdanie. Kapitan państwo znów zainterweniował zamiast pozwolić upaść ludziom, którzy nie czytają swoich umów i oczekują, że ktoś ich za każdym razem uratuje przed konsekwencjami ICH decyzji kosztem podatników, którzy brali normalne kredyty, bo analizowali swoją sytuację lub zrezygnowali z kredytu, gdy na złotowy nie było ich stać.
  • Odpowiedz
którzy brali normalne kredyty, bo analizowali swoją sytuację lub zrezygnowali z kredytu, gdy na złotowy nie było ich stać.


@Tytanowy_Lucjan: Ja tam duzo nie bralem. 87k 10 lat temu. Pani byla zdziwiona i zapytala czy na pewno nie chce wiecej bo mam zdolnosc 250k.

Wiedzialem ze nie chce bo nie potrzebuje hacjendy 300m2 i te 87k na to co potrzebuje mi wystarczy. Ale niejeden by w to poszedl - jak daja
  • Odpowiedz
@Kaeso:

A stało się to, że bank mnie oszukał i zastosował niedozwolone klauzule.


Jak to niedozwolone? To nie czytałeś umowy przed podpisaniem? Czy podpisywałeś bez zrozumienia?
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@gorzki99
Nie obrażam się i pozwól że Ci powiem ze swojej strony.

Dzisiaj jestem mądrzejszy i nie podpisalbym takiej umowy.
Kredyt indeksowany do franka był na liściel niedozwolonych klauzul w momencie podpisywania umowy. Gdyby nie był żaden sąd by nie wydał wyroku, bo w momencie podpisywania było to legalne.

Po drugie sprawa wygląda tak:

Banki wiedziały że frank pierdyknie, bo Szwajcaria nie będzie wiecznie utrzymywać sztucznego kursu. Pośrednicy dostawali wtedy większą marżę
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@BetonowePlacki
Czytałeś umowę kredytu hipotecznego?
Ma to 16 stron drobnym drukiem i jest ściśle prawnym jezykiem pisane. Jeżeli nie masz wykształcenia prawnego albo finansowego to nie zrozumiesz. Oprócz tego przyznaje się cały czas, że byłem i młody i głupi i wierzyłem w dobra wolę instytucji, bądź co bądź, zaufania publicznego. Oprócz tego nie dano mi umowy do domu przed podpisaniem. To był wał, na którym kto zarobił miliardy
  • Odpowiedz
Banki wiedziały że frank pierdyknie, bo Szwajcaria nie będzie wiecznie utrzymywać sztucznego kursu. Pośrednicy dostawali wtedy większą marżę za chf niz za złotówki.


@Kaeso: To tylko Twoja projekcja. Jakby ktos wiedzial to jestem pewien ze by sie nagle pojawilo kilku dodatkowych milionerow.

Kredyt indeksowany do franka był na liściel niedozwolonych klauzul w momencie podpisywania umowy


Pierwsze hipoteczne umowy frankowe zaczely sie w 2004 roku. Moglbys rzucic okiem na picrel? 6 lat
gorzki99 - >Banki wiedziały że frank pierdyknie, bo Szwajcaria nie będzie wiecznie ut...

źródło: Screenshot_1626

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kaeso: czyli nie czytałeś, nie widziałeś nic podejrzanego, że nie mogłeś wziąć tego do domu, nie rozumiałeś co jest napisane i uznałeś że nikt Cię nie chce oszukać oferując Ci kredyt we frankach, który w tamtych czasach wychodził dużo lepiej niż zwykły, bo można było oszczędzić nawet 100 tyś na kredycie.

Nic tylko zarabiać na tłumokach. XD

Ja jestem na tyle rozgarnięty że nie musiałem brać kredytu, żeby sobie kupić mieszkanie.
B.....i - @Kaeso: czyli nie czytałeś, nie widziałeś nic podejrzanego, że nie mogłeś w...

źródło: IMG_4710

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaeso kiedy był złożony pozew i jakie województwo? Ja już chyba czwarty rok czekam a jeszcze żadnego posiedzenia nie było. Wszystko do tej pory odbywa się listownie
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@BetonowePlacki
Pluj pluj.
Jeszcze raz podkreślę , nie rozmawiałem wtedy ze Zbychem, tylko z bankiem, to raz.
Dwa, nie znasz całej sytuacji, o której na tym portalu nie będę pisał, ale musiałem kupić wtedy mieszkanie.

I tak, byłem młody i głupi i dałem się oszukać, płuc i pluj.

A już tak bardzie pozwanie. Bank mnie cały czas rucha zgodnie z prawem, bo nawet jak spłaciłem więcej niż wziąłem, to muszę jeszcze raz
  • Odpowiedz