Wpis z mikrobloga

Wykopki które się budują lub budowały, skąd polecacie kupić projekt domu? Wszędzie jakieś takie nie wiem te projekty.
A indywidualny to strasznie duże koszty po słyszałem że od 150zł za metr biorą ;/

#budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@Ardino: kupno projektu to nie koniec wydatków, adaptacja, plus koszt ewentualnych zmian. Możesz poszukać tez kierownika który adaptuje i zmieni projekt w ramach kierownikowania. pytanie ile chcesz metrów i jaka masz wizje
  • Odpowiedz
@robertx: Kwestia jaka adaptacja, ja znalazłem projekt który mi się podobał i zmian miałem w nim dosłownie kilka które nie wymagały w zasadzie niczego od strony architekta. Za w zasadzie wszystko czyli projekt + adaptacją, kierownik budowy zapłaciłem 10 000zł. Za 200m2 po podłogach, a zmiany to:
-płyta fundamentowa zamiast ław
-usunięcie kominów
-podniesienie budynku o jeden bloczek
-wywalenie jednego okna i przesunięcie drugiego
-usunięcie wejścia do spiżarni z wiatrołapu
-zmiana
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx @lukaschels No właśnie szukam takie 100/120m po podłogach + garaż na 1 auto, na archonie widzę ceny około 4k, tylko ciekawy jestem czy dużo biorą za przeróbki ewentualne. Plus wiecie jaki jest mniej więcej koszt adaptacji?
  • Odpowiedz
@Ardino To wszystko od regionu i architekta . Najlepiej pojeździć popytać. Często architekci mają zniżki na projekty z archonu.
U mnie koszt projektu u jednego architeta był 6k zł, adaptacja 4k (zmiany dość duże) , dobudowa piwnicy do projektu 5 k. Zdecydowalem sie na indywidualny u innego, zapłaciłem prawie 19k.
Ale gdy koncepcja piwnicy upadła, projekt wyrzuciliśmy do kosza i zrobiliśmy inny a później kolejny. Przy indywidualnym masz możliwość zmiany wszystkiego w
  • Odpowiedz
  • 1
@Ardino poszukaj lepiej.. 3 lata temu płaciłem za indywidualny projekt z adaptacją 7 tys (dom 240m2, Warszawa)

Pani architekt miala tak niską cenę bo nie była z Warszawy, tylko spod Warszawy. Teraz wiem że bierze 10-11 tys, ale to dalej jest mało. Więc poszukaj, podzwon, spójrz na grupy na FB i znajdź aby mieć indywidualny.

Ja usiadłem z kartką i rozrysowałem mój dom tak jak ja bym chciał. Dałem pani architekekt, potem
  • Odpowiedz
@Ardino: A macie jakąś firmę, architekta, która daje projekt wykonawczy (inwestorski), a nie tylko taki potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę?
  • Odpowiedz
Hej, czy ktoś ma szczegółowe plany i mógłby je tu zamieścić? Dzięki temu będę mógł je wykorzystać do budowy domu rodzinnego i uzyskać wymagane pozwolenie na moją okolicę. Jeśli mogę przyczynić się do pokrycia kosztów, daj mi znać. Idealnie 2 kondygnacje z garażem, kwadratowe lub prostokątne i około 175-200m2. Dach z kratownicami. Wielkie dzięki
  • Odpowiedz