Wpis z mikrobloga

Zapraszam na #garscnewsow na 20 listopada

Wersja bez grafiki w komentarzu na FB tutaj
urarthone - Zapraszam na #garscnewsow na 20 listopada

Wersja bez grafiki w komentarz...

źródło: Garść Newsów na 20.11

Pobierz

News dnia to...

  • "Kys" wycofane z konkursu na Słowo Roku 9.1% (157)
  • Spada spożycie alkoholu 10.4% (179)
  • Próbowali sprzedać laptopa rozdawanego uczniom 5.6% (97)
  • Urzędy będą otwarte do 18 16.3% (281)
  • Rekord prędkości serwisu w siatkówce 7.3% (125)
  • Współtwórca Chat-GPT zwolniony 5.2% (90)
  • Djoković wygrał ATP finals 1.3% (23)
  • 48 dziennikarzy zginęło w wojnie Izraela z Hamasem 3.4% (59)
  • REkord w wyciskaniu sosu tatarskiego 41.3% (711)

Oddanych głosów: 1722

  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
@urarthone:
1. XDDDDD "kys" to zawsze, ale to zawsze było "kill yourself". Jeśli ktoś w internecie definiował "kys" jako "keep yourself safe" to chyba jedynie w wyniku jakiegos masowego trolling, np. 4chana xD Nogdy wcześniej nie słyszałem, że ktoś używał tego skrótu w tym drugim znaczeniu. Jeśli jednak faktycznie gdzieś tak ludzie to rozumieli, to bankowo, ale to bankowo nie jest to przypadek, że w tak skrajnie odmienny sposób rozwijali ten
  • Odpowiedz
  • 3
@Returned: możliwe, że w tej formie w ogóle mógł przejść wstępną weryfikację. Też nie sądzę, żeby były jakieś niedomówienia, jak to z kultury się wywodzi. Chyba, że na zasadzie Chwała Wam Dobrzy Policjanci, czy coś takiego.
  • Odpowiedz
Chyba, że na zasadzie Chwała Wam Dobrzy Policjanci, czy coś takiego.


@urarthone: właśnie myślę, że to taki przypadek. Tylko nie wiem czy to u nas w temacie tego konkursy ktos ich sttollowal czy nie wiem, w stanach jakies anonse odwalili jakis trolling i poszło lawinowo. Ale to raczej ktos z naszego podwórka, bo anglojęzyczni nigdy by nie łyknęli "keep yourself safe". Chyba, że jacyś skrajnie boomerzy.
  • Odpowiedz
@Returned: Wzięło się to pewnie z odwołań od banów lub próby ominięcia bana za życzenie tego innemu graczowi w grze - filtr wyłapałby całe zdanie jak i skrót "kys", ale "keep yourself safe" mogłoby omijać filtr a być rozumiane tak samo ze względu na to od jakiego skrótu pochodzi.
  • Odpowiedz
@Returned @Tagnk
W Lidze Legend, jednej z popularniejszych gier i na świecie i w Polsce, keep yourself safe było zastąpieniem kill yourself co najmniej rok, ale może i z 5(po COVID wszystko się zlało). Strzelam że jakiś polskojęzyczny twórca treści internetowych je w końcu podłapał i rozpowszechnił?
W każdym razie - tak, używamy takich zamienników. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@urarthone: Ad 5 to najprawdopodobniej zwykły błąd. Radar co chwila pokazywał diametralnie różne wyniki i było czuć że czasami przekłamuje. No i najważniejszy argument, jakby faktycznie to było 140 km/h, to by ustrzelił gracza po drugiej stronie jak kaczkę, tymczasem on dał radę bez większych przeszkód dograć tę piłkę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz