Wpis z mikrobloga

@MisiekD HAOS (Home Assistant Operating System) można na armach stawiać z tego co wiem, ale rozumiem, że masz VPS i masz mocno ograniczany wybór systemów, tak? Możesz HA postawić np. na dockerze, a HA core to chyba skrypty w pytjonie, więc też powinno śmigać
via Android
  • 0
@mirekwirek no, ale jak? Próbowałem jakiś skrypt supervisior z githuba, ale wyskoczył błąd, że chyba za nowy Ubuntu. Jak to można inaczej? To z chęcią postawię bezpośrednio.
via Android
  • 0
@fervi domoticza nie chcę, HA lepszy jest pod wieloma względami dla mnie :)
A potrzebuję cały panel HA, chcę zrobić inteligentny dom i spiąć wszystkie sensory.
@papieska_ONUCA: ale HA supervised jest wspierany tylko i wyłącznie na Debianie (bez pochodnych w stylu Ubuntu). Da się zainstalować na Ubuntu ustawiając jakąś zmienną środowiskową przed dpkg -i, aczkolwiek i tak będą potem jakieś alerty o nie wspieranym systemie etc.

Oczywiście osobnym problemem jest instalacja HA na VPS. Po co? Jak to będzie się łączyć z lokalnymi urządzeniami po zigbee/wifi/homekit/bluetooth?
  • 1
@papieska_ONUCA: @smalu o kuźwa, poszło ludzie xDDD
Co prawda było trochę trudności, brak pakietów itd., ale się udało xD

Co do HA, głównie chcę tego użyć jako magazyn danych, które będą wysyłane z ESP do chmury (zakładam, że tak się pewnie da).
A w przyszłości może pomyślę nad VPN.
MisiekD - @papieska_ONUCA: @smalu o kuźwa, poszło ludzie xDDD
Co prawda było trochę t...

źródło: 2bb2a4bf6d

Pobierz