Wpis z mikrobloga

@sildenafil: Ostatnio pewien koleś powiedział mi, że podziwia programistów. Podbudował moje ego, ale całkowicie się z nim nie zgodziłem. Powiedziałem, że lepiej podziwiać np. ratowników medycznych, którzy mają ciężką pracę, a zarabiają mało.
  • Odpowiedz
@sildenafil: to co stanowi różnicę między pierwszym a trzecim światem to naukowcy, programiści i inżynierowie więc w jakimś sensie to jest prawda.

Oczywiście są programiści i programiści, klepacze kodu z samego dołu bardziej przypominają właśnie operatorów koparki niż architektow
  • Odpowiedz
@GIGANIETOPER: Jeśli są to dla nich zasługi to powinno im wystarczyć, poczucie tego że przyczynili się do poprawy warunków bytowych ogółu społeczeństwa. Zwłaszcza że już niedługo nie będą musieli klepać bo ai zrobi to lepiej.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Niby heheszki, ale proponuje mały eksperyment: powiedz inżynierowi, lekarzowi, analitykowi finansowemu czy w sumie praktycznie każdemu pracownikowi blue-collar żeby popracował tydzień bez kąkutera i specjalistycznego oprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe ilu lekarzy i pielęgniarek byłoby w stanie wykonywać swoją pracę bez sprzętu medycznego i diagnostycznego, albo ilu inżynierów umiałoby coś zaprojektować bez CADa ;)
  • Odpowiedz
@sildenafil: nie wiem czy ma rację, ale jeśli A zarabia 2x więcej niz B to znaczy, że społeczeństwo przy użyciu mechanizmu rynkowego wyceniło jego przydatność i wartość na 2x niż człowieka A.
  • Odpowiedz
@500minus: niech cię głowa nie boli o los programistów w erze "ejaj" zanim im zagrozi w pierwszej kolejności polecą pracownicy "blue collar" po za tym kto to "ejaj" stworzy? A no tak klepacze kodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sildenafil jeden programista stworzy "system" ktory wszystkich odciazy xP wydaje mi sie ze takie bzdury wypisuja jakies mlotki klepacze kodu co sobie lekko ponad srednia zarobia.
Z perspektywy programisty ktory już coś tam ogarnia i zarabia hajs to w sumie mam kompletnie w dupie co tam sobie kto uwaza o tym czy moja praca jest wazna czy prestizowa czy wstaw dowolne slowo. Na konto wjezdza co miesiac roczny dochod pielegniarki, wiec jaka
  • Odpowiedz