Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie wypłaty wczasów pod gruszą z ZFŚS. Sytuacja wygląda następująco: w połowie sierpnia złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę (okres wypowiedzenia: 1 miesiąc), na przełomie sierpnia oraz września byłem na dwutygodniowym urlopie (14 dni kalendarzowych pod rząd). Po powrocie z urlopu złożyłem wniosek o wypłatę wczasów pod gruszą, który został przyjęty. Zgodnie z okresem wypowiedzenia pracowałem do końca września, natomiast świadczenia zostały wypłacone dla pozostałych pracowników w październiku. Nie otrzymałem świadczenia, po kontakcie z kadrami, otrzymałem odpowiedź, że dane świadczenie mi nie przysługuje ponieważ nie jestem już pracownikiem i tak jest ustalone w regulaminie wewnętrznym. Moje pytanie jest takie, czy firma miała prawo tak postąpić oraz czy mogę się domagać udostępnienia regulaminu, jeśli nie jestem już pracownikiem zakładu? Wszystkie pozostałe kryteria (terminy, progi dochodowe) zostały zachowane.

#prawo #prawnik #praca #pytaniedoeksperta #pracabaza #urlop #kodekspracy
  • 3
@lukaszlukaszluki: niestety nie wiem. Spróbowałbym na Twoim miejscu po prostu ich zapytac o wskazanie podstawy prawnej wraz ze skanem regulaminu. Myślę,że mają Twoja teczkę a w niej regulamin który podpisywałem, ew. miałeś do wglądu. A jak tutaj będzie opór to bym skonsultował z radca prawnym. Dla spokoju sumienia.