Wpis z mikrobloga

@cyberslayer: znam ten problem. Duże miasto 40km obok wysysa wszelkie miejsca pracy. Za daleko aby pracować w mieście, za blisko aby jakakolwiek praca była w okolicach. Jedynie żabki i inne biedronki. Jak jest fabryka to w produkcji syfu i kurzu za minimalną i uścisk prezesa.
@cyberslayer: Dajesz, przeglądnij oferty. Coś wynajmiesz poznasz ludzi.
Ucz się budowlanki wiek nie ma znaczenia za parę lat będziesz zarabiał więcej niż nie jeden prof.
@cyberslayer: Idź na statek, możesz jako marynarz pływasz 3 miesiące i wracasz ze spoko kasą do siebie i tak od kontraktu do kontraktu. Nie musisz się nigdzie przeprowadzać i tyrać jak robak na jakimś magazynie za granicą.
@Tajlosfit: nie, pracowałem w polskiej firmie a teraz w dużym korpo, oczywiście po englisz, studia zrobiłem pracując w magazynie. Nie tylko zresztą, technika administracji i informatyki zrobiłem. Zawsze było, gosteczku, hehe, to ci się nie przyda w magazynie - mówiłem, ze kiedyś się przyda, ale sam z wiekiem przestałem wierzyć w sumie. Miałem kilka rozmów o pracę, angielski spoko w sumie, bach, dostałem pracę w korpo - przestawić się z robola
Wyjedź do jakiegoś miasta w Polsce i zamieszkaj tak, jak chciałbyś zamieszkać za granicą. Nie musisz się uczyć języka, czy zmieniać otoczenia na obce kulturowo.


@LoginZajetyPrzezKomornika: Czyli lepiej wydawać ~60% wypłaty na wynajem w Polsce (zamiast ~30% za granicą) byle tylko nie uczyć się obcego języka. Rady wykopków nie zawodzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Folmi: Wiadomo, dane z IDZD, w oparciu żadną wiedzę, gdzie, co i jak ostatecznie robiłby OP. Mądrości Wykopowiczów nie zawodzą. Byleby tylko za granicą, nieważne, gdzie mieszkając, czy jak cywilizowany człowiek (nawet współdzieląc mieszkanie), czy w kontenerze z patusami na plantacji szparagów.
@Mr_V: mam tylko i wyłącznie na myśli pracę w średniej robocie. Nie w ogóle. Niemiec jednak wie, że Polaczki mogą coś mądrego wymyślić i są cwane. Holendrzy twierdzą, że ich rozwiązania są najlepsze i robić trzeba tak jak on mówi nie tak jak jest lepiej. Holendrzy z tego powodu są rasistami nie jakimiś podłymi, ale czują się lepsi Niemcy aż tak nie. Ale wobec tego pomyślałem, że chłopakowi będzie lżej w