Wpis z mikrobloga

#motocykle gwiazdka idzie, czas wymienić kask. Chciałbym coś z ochroną od słońca. Myślałem o enduro z szybą i daszkiem, ale to chyba średnio się sprawdza przy wyższych prędkościach.

Polecicie coś sensownego ze średniej półki cenowej? Najlepiej z ciemną szybą (opuszczaną) i podnoszoną przyłbicą. Czarny ^^
  • 12
Ja bym wziął sczekowca z pinlockiem i blendą. Można nakleić pasek czarnej taśmy izolacyjnej wzdłuż górnej krawędzi, żeby mieć dodatkowa osłonę od ciut niższego słońca
Chciałbym coś z ochroną od słońca.


@WolvvloW: jedyną skuteczną ochroną od slońca to jest nisko przymocowany daszek w kasku dualowym.
Gorszym rozwiązaniem jest ciemniejsza część górna szybki jak w samochodach w latach 90.
A potem blendy.
@WolvvloW: tylko pamiętaj że daszek to raczej nie szybciej niż do 140 km/h bo jak odchylisz glowę do tyłu to możesz mieć problem z jej powrotem.
Tak to są tego typu kaski z tym że z mojego doświadczenia wynika że podnoszona szczęka jest bardzo wygodna, kask też mniej ciśnie na policzki i po zamknięciu przyłbicy nawet bez zapięcia raczej nie spadnie z głowy.
Nie kupuj tego LS2 i ogulnie kasków do
@WolvvloW: ogolnie taki kask na trase odpada, na 125 tego nie poczujesz jeszcze az tak ale przy 140 to juz slaba sprawa
ratuje cie blenda, sam posiadam hjc rpha70 i jest super ale znowu przy wyzszych predkosciach nie podoba mi sie jego zachowanie i raczej bede zmienial
@WolvvloW: Jeśli interesuje Cię kask dualowy - czyli z daszkiem i jednocześnie do jazdy po szosie, to w średniej półce cenowej znajdziesz Airoha Commandera i Scorpiona ADX-2. W skrócie do turystyki dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie Scorpion, a jeśli więcej jeździsz w terenie to Airoh. Daszek zawsze możesz zdjąć i wrzucić w kufry, a zakładać tylko, kiedy będziesz latać w terenie.
Tu masz naszą recenzję ADXa.
TYLKOjazdaTestyNowosci_Porady - @WolvvloW: Jeśli interesuje Cię kask dualowy - czyli ...