Wpis z mikrobloga

@bn1776: co do Krakowa, zawsze myślałem że Wawa jest obrzydliwa ale jak zacząłem sobie mieszkania w Krakowie szukać to poza starym miastem i może wybranymi okolicami gdzie ceny mieszkań są szalone typu zwierzyniec to po prostu czasami oczy krwawiły z tego jak brzydka jest okolica, tu domek jednorodzinny, obok stacją paliw, a obok blok z mieszkaniami po 15 k za metr z widokiem na drogę szybkiego ruchu
@PakaBaka: a gdzie mina jak ktoś kupuje zabytek, odnawia go aby wyglądał schludnie z zewnątrz i modernizuje go wewnątrz aby mógł pełnić nowe funkcje i przynosić korzyści dla właściciela i społeczności?
Mem mający tyle wspólnego z rzeczywistością co nic.


@zgubiles_sie_jelonku: To się #!$%@? przejdź wokół rynku w Wrocławiu. Stare kamienice a między nimi jakieś współczesne potworki które nijak nie pasują do architektury xD W większości apart hotele. Totaly #!$%@? #!$%@?.
Mam ciekawy przyklad z mojego miasta jak mozna zaadoptowac stary budynek na swoja korzysc. Maly palacyk doslownie wkomponowany w przedsiebiorstwo przetwarzajace smieci. I zeby to jeszcze jeszcze jakis unikat ale nie, to chateau jakich setki w okolicy, ale zorganizowane na stolowke pracownicza, jakies miejsce na warsztaty edykacyjne, wycieczki itp.


@Menorzinho: Imo wygląda jak gówno. Pomysł może i fajny, ale wyglądałoby to normalniej gdyby nie zostawiono po 1m z każdej strony i
Wystarczy pojechać do Świnoujścia i zrobić sobie przejażdżkę do Ahlbeck. To jak wyjście z piekła do raju i nie chodzi o różnice w kasie bo tam deptak jest o wiele skromniejszy ale elegancją deklasuje polskie realia. U nas BLOCZYSKA między willami u nich pełna harmonia
@PakaBaka: to jest stary numer, że kupowana jest zabytkowa nieruchomość po okazyjnej cenie, bo odnowić zgodnie zaleceniami konserwatora zabytków. Po sprzedaży okazuje się, że to się nadaje tylko do wyburzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tylko otworzenie elewacji z frontu i dalej można na miejscu zbudować co się chce i dobudować na działce.
@PakaBaka: Jest na odwrót. Kiedy jest rudera psująca okolicę i do niej niepasująca oraz deweloper, który chce coś fajnego postawić, to jest megaochrona.
Jeżeli jednak jest jakieś fajna architektura, to spokojnie pozwalamy, zeby budynek sam się zawalił.