Wpis z mikrobloga

@PakaBaka:

Mem mający tyle wspólnego z rzeczywistością co nic. Sprawa sprzed tygodnia. Konserwator bronił (moim zdaniem, ale ja tam się nie znam) niezbyt urodziwej starej cegielni przed deweloperem, który jednak postanowił na własną rękę zrównać wszystko z ziemią.

https://dziennikbaltycki.pl/mieszkancy-somonina-protestowali-w-zwiazku-z-wyburzeniem-dawnej-cegielni/ar/c9-18016551

W Polsce często jest tak, że nie ma się wiele do powiedzenia w kwestii posiadanej nieruchomości, bo konserwator... Polskie miasta są obrzydliwe, bo plany zagospodarowania są kretyńskie, a deweloperzy budują gdzie chcą
  • Odpowiedz
@PakaBaka: Instytucja która idealnie okazuje świetnie zdanie "Słabi wobec silnych, silni wobec słabych".

Natomiast to co oni często obecnie wpisują na listę zabytków to jest śmiech na sali. Ostatnio np. była zadyma o słup betonowy do reklam bo jest z lat 30 XX wieku i pamięta jeszcze Niemca we Wroclawiu. Nieistotne, że wygląda dokładnie tak samo jak reszta takich słupów xD
  • Odpowiedz
Administracja/moderacja @wykop wybrała, by na stronie głównej pokazywał się wpis o treści "Polskie miasta są obrzydliwe".

Poważnie...? (_ )
  • Odpowiedz
Polecam Slubice (lubuskie). Tak spier.dolonego w planowaniu mista chyba nigdzie nie ma. Miejski architekt i rzadzacy tym miastem (aktualnie i poprzednio) powinni odpowiadac karnie za zmiane miasta w gowno.
  • Odpowiedz
@PakaBaka: największa beka z domagająych się odbudowy i ochrony zapuszczonych czynszowych kamienic czyli kwintesencji tego co dziś nazywa się patodeweloperką. Ciasne mieszkania, brak światła na dolnych piętrach, budynek przy budynku więc tylko 2 strony mają okna, z czego jedna na dziedziniec czyli kilka m2 otoczonych oknami sąsiadów i mini trawnik, brak parkingu podziemnego.
  • Odpowiedz
@PakaBaka: @zgubiles_sie_jelonku: Mam ciekawy przyklad z mojego miasta jak mozna zaadoptowac stary budynek na swoja korzysc. Maly palacyk doslownie wkomponowany w przedsiebiorstwo przetwarzajace smieci. I zeby to jeszcze jeszcze jakis unikat ale nie, to chateau jakich setki w okolicy, ale zorganizowane na stolowke pracownicza, jakies miejsce na warsztaty edykacyjne, wycieczki itp.
Menorzinho - @PakaBaka: @zgubilessiejelonku: Mam ciekawy przyklad z mojego miasta jak...

źródło: ASTRIA_BEGLES_1

Pobierz
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: To z drzewami ma wiele wspólnego. Dlatego między innymi wycina się drzewa na starych rynkach i placach bo 150 lat temu nie było tam drzew i komuniści posadzili!

Jak ktoś chciał odrestaurować jakąś uliczkę w Krakowie to też konserwator powiedział że nie było tam nigdy drzew i na drzewa się nie zgadza. Nie przeszkadza mu za to kanalizacja, elektryczne lampy, czy samochody. Których przecież też nie było
  • Odpowiedz
  • 3
@zgubiles_sie_jelonku
Myślę, że głównie mem odnosi się do znanie sprawy z Krakowa
https://gazetakrakowska.pl/krakow-deweloper-wyburzyl-fort-bo-jak-twierdzi-myslal-ze-przestal-on-byc-zabytkiem/ar/c1-16073275

Choć takich kwiatków pewnie jest więcej i w każdym większym miescie by się znalazło coś

Z drugiej strony, słyszałem, że ktoś chciał wymienić okna w starej kamienicy pod nadzorem konserwatora i dostali takie wymogi wymiany, że prościej było sprzedać mieszkanie niz użerać się z konserwatorem. Dla mnie jest to nieco abstrakcja choć jestem też w stanie uwierzyć w taki
  • Odpowiedz
Akurat konserwatorzy zabytków bardzo często blokują budowy developerów dla jakichś gównianych pseudo-zabytków. Co przyczynia się do patologii w budownictwie bo ludzie o dziwo wolą mieszkać w klitce z balkonem wychodzącym na sąsiada niż pod mostem albo wynajmować pokój we wspólnym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@PakaBaka: a ile widziałeś? poza tym "obrzydliwe" to gówno nie opinia, nic konkretnego nie mowi, dla mamy możesz być piękny, a dla innych obrzydliwy i wszyscy mają rację
  • Odpowiedz
@PakaBaka: powinien być zakaz budowania jakichkolwiek pato mieszkań w centrum. Wszystkie sklepy i parki podpiąć pod zabytki z automatu, a pato imbecyle niech się budują 10km za miastem czy w okolicznych miejscowościach
  • Odpowiedz
@shiverr: Bo do rejestru zabytków w Polsce wpisuje się te budynki, które mają jakąś wartość naukową, historyczną lub artystyczną. Wystarczy, że zastosowano w tym budynku jakieś pionierskie w tamtym czasie rozwiązanie architektoniczne, którego 99% nie dostrzega.
  • Odpowiedz