Wpis z mikrobloga

Siema, od mojego ostatniego wpisu w tej tematyce minął jakiś rok. Zachaczał on o temat podejścia do religii po doświadczeniach psychodelicznych. Trochę czasu minęło, trochę nowych doświadczeń za mną i nie mam pojęcia co o tym myśleć xD. Największa róznica w moim podejściu do wszystkiego to fakt, że odrzucam wszelkie autorytety. Tyle ile się naczytałem o róznych ideach róznych ludzi to dostałem #!$%@? w głowie i założyłem, że to najrozsądniejsze. Może właśnie to ta główna lekcja jaką niosą psychodeliki? Idei Boga jak nie odrzucałem to nadal nie odrzucam. Pogląd na śmierć poleciał za to w dziwna stronę, gdyż aktualnie uważam ją za element przejścia podobny w odczuciu do mocnego tripa. Myślami ciągnie mnie do klasycznej idei wiecznego spełnienia, lecz no pewności nie mam i nie będę mieć nigdy. Te parę miesięcy pozwoliło wam odkryć coś nowego o naszym "jestestwie", czy może już dawno przerobiliście te rozkminy i żyjecie z wolnym umysłem?
#psychodeliki #salvia #psylocybina #dmt #lsd #narkotykizawszespoko #filozofia #rozkminy #smierc
  • 11
odrzucam wszelkie autorytety. Tyle ile się naczytałem o róznych ideach róznych ludzi to dostałem #!$%@? w głowie i założyłem, że to najrozsądniejsze.


@montanayama: Odrzucanie autorytetów nie ma nic wspólnego z czytaniem tego co inni ludzie proponują i co myślą :) Co innego jest poznawać innych i ich spojrzenie na świat - zgadzać się z nimi lub nie, inkorporować je do własnego światopoglądu itp, a co innego jest ślepo za kimś podążać
@LS1942: Ja aktualnie psychodeliczny klasyk, "the psychedelic experience: a manual based on the tibetan book of the dead". Niektóre teorie baaardzo mocne, nawet jak na mój schizo umysł.
@montanayama: nie wiem stary co ci powiedzieć , sam nigdy nie bylem ochrzczony , nie uczeszczalem do kościoła ani na religie i w sumie nie potrzebowalem psychodelików zeby do tego dojsc. Im wiecej schematow w glowie tym bardziej będziesz sie nimi kierowal. Sam sobie testerem ,doktorem i sterem , gdy juz narzucasz jakiemus tripowi narracje to on właśnie taki jest .