Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
30 lvl, korpośmieć z zarobkami 8700 brutto (w mojej branży wiele więcej nie wycisnę), #wroclaw, łącznie 170k oszczędności (140 moich uciułanych dzięki emigracji i życiu jak szczur w wojewódzkim + 30 obiecanych kiedyś przez rodziców). Zrobiłem głupotę nie ładując się po same kule w #kredyt2procent? Z jednej strony obawiam się, że będzie tylko drożej i żadnych spadków się nie doczekamy dzięki dokładaniu do tego pieca przez polityków, ale z drugiej nie widziało mi się kredytować się na kurnik 40 metrów za 550-600k + wykończenie na jakimś zaszczanym Zakrzowie czy innej Lipie. Wciąż biję się z myślami czy nie wybrać mniejszego miasta, bo piwniczak here i w sumie nie chleję i nie baluję na mieście co tydzień, a sklepy czy inne baseny są teraz w każdym powiatowym. Myślalem o jakiejś Świdnicy albo innym Lubinie - zadbane miasta, wszystko pod ręką i praca w okolicy jest. Ale sam już nie wiem...
#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
Zrobiłem głupotę nie ładując się po same kule w #kredyt2procent?


@mirko_anonim: Tak, nawet jeśli nieruchomości spadną 01.01.2024 o 50% to ty biorąc wtedy kredyt komercyjny oprocentowany na 7-7,5% zapłacisz taką samą ratę co BK2% kupując dzisiaj na bardzo drogim rynku. Kluczem jest skala dopłaty i darmowy kapitał, a nie sama nominalna cena mieszkania.

Jakie są szanse na to, że rynek nieruchomości spadnie o 50% musisz już ocenić sam ( ͡
@mirko_anonim decyzję musisz podjąć sam, na czym Ci najbardziej zależy. Niemniej bk2 jest programem, z którego w mojej ocenie zal nie skorzystać. Jako 30letni singiel (same here) - nic więcej od Państwa nie dostaniesz, jedyny socjal na który mogliśmy się załapać, płacąc przez lata na pincet plus, wyprawki plus, emeryturki, itd.
Oleśnica, Trzebnica, moze Legnica? Zalezy czy musisz do korpo jechac czy zdalnie mozesz. Baseny, tereny rekreacyjne wszystko jest. Jak masz placic jak duren 15k za metr to wez sie zastanow nad soba, ta cena juz jest obrzydliwa dla mnie a jak ludzie nadal kupuja to na co liczyc, na spadki? Idioci, wystarczy zalamac rynek i beda sie prosic o sprzedaz, jeszce pokemonom posrednikom placa, cwaniaczkom i piatemu kolu u wozu.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @marsjanin2012 myślałem o czymś bardziej na zachód od Wrocławia, bo stamtąd pochodzę. Legnicy się jednak trochę obawiam, pełno tam sebolstwa i cyganów. Obecnie oficjalnie hybryda 2 dni z biura, ale póki co nie pilnują mocno i każdy ma to gdzieś.
@TwojHimars problem w tym, że właśnie nie ma niczego ciekawego na rynku. Wszystko ciekawe jest wymiecione, zostały jakieś chore rozkłady albo klitki za miliony monet.
@GOHAN po prostu
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Dodam jeszcze, że nie wierzę w wieczne wzrosty i niwelowanie tego wzrostem zarobków. Przecież polska gospodarka nie jest wcale innowacyjna, jesteśmy jedynie montownią dla Niemiec. I to co raz droższą, więc nie zdziwią mnie przenosiny tych wszystkich kołchozów do tańszych Bałkanów albo Azji.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
@mirko_anonim: to Oleśnica, nawet jest tam Lidl. Ceny normalne, tereny rekreacyjne też i cyganów nie ma faktycznie Legnica to cyganie, słynny "dobry przekaz leci pozdrawiam chłopaków" hehe. Chyba też dziś bym szukał może czegoś poza Wro, choć tu mieszkam od zawsze i nie łatwo uciekać. Smolec i te satelity wiochy interesują? Jednak niewolnik samochodu wtedy jesteś. Ole masz S8, kolej, busy. Jak poza Wro to must have kolej i S8/A4 w