Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Siema. Mam kilka pytań. Mam budowę ciała skinnyfat, 175cm 75kg. Nie mam za wiele czasu na treningi ale 30min-1h mógłbym poświęcić. Zależy mi głównie na rękach bo są dość chude i słabe. Czy w domowych warunkach hantelkami? Czy jakieś pompki? Doradzi ktoś coś?
  • 22
  • Odpowiedz
  • 1
Kalistenika Cię tylko potnie jeszcze bardziej z tego co masz, na masę są ćwiczenia siłowe, duży ciężar - mało powtórzeń i dużo żarcia.
  • Odpowiedz
@WuGie:

Kalistenika Cię tylko potnie jeszcze bardziej z tego co masz, na masę są ćwiczenia siłowe, duży ciężar


Gówno prawda. Poczytaj sobie o hipertrofii. Dla początkującego trening kalisteniczny może dać dużo masy, wystarczy odpowiedni trening i dieta.

Właściwie to wystarcza pompki, dipy i podciąganie, będzie rósł jak na normalnym treningu siłowym. Zrobi podobny zakres powtórzeń, zaangażuje te same mięśnie, więc niby czemu mialoby nie rosnąć tylko docinać?
Docinac też możesz robiąc
  • Odpowiedz
  • 0
Typ chce robić krótkie treningi żeby obrzucić się trochę mięsem, a tu się robię wyższa szkoła odżywiania, kalisteniki, hipertrofii...elektroda.pl
  • Odpowiedz
@Duszqable są niektóre bardzo ważne ćwiczenia, dające bardzo mocny bodziec jak przysiady czy ciągi których niema w kalistenice.

Ja np jestem pewien ze nie zrobił bym masy nie robiąc tych ćwiczeń.

@slawomirus 30-1h to za mało czasu na trening żeby zrobić masę. Startowałem z podobnego poziomu 75kg.

Jeśli chciało by Ci się trenować jak ja kiedyś 4 razy w tygodniu po min 1,5 godziny to jestem pewien że naturalnie w 3,4 lata
  • Odpowiedz
@slawomirus: w takim przypadku kalistenika to jest lepszy wybór mim zdaniem. nie zbudujesz tak nie wiadomo czego, ale te partie o których piszesz na pewno sporo sie poprawią.

dla mnie 30min i te partie o których piszesz - szkoda karnetu na siłownie i zachodu. 100% lepiej wyjdziesz na tym robiąc podciągania i inne figury z kalisteniki - za darmo, spróbujesz, zobaczysz czy Ci to leży. Na siłownie zawsze też możesz iść
  • Odpowiedz