Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurvia ten korporacyjny bullshit z tym self review na koniec roku i te sekciarskie klimaty z tym związane. Zawsze jestem chory jak mam to na koniec roku wszyskto wypełniać i odpowiadać na te durne pół-sekciarskie pytania. Po prostu robię swoję, dostarczam wszystko do projektu i nie interesuje mnie nic więcej. Czas chyba przejść na kontraktora i mieć to w dupie. #pracbaza #praca #korposwiat #pracait
  • 46
@przegryw_z_piwnicy: są też ankiety anonimowe - dotyczące m.in. warunków pracy, zadowolenia z wynagrodzenia i inne tego typu pytania. I jestem pewien, że naprawdę są anonimowe bo moje odpowiedzi były raczej mało poprawnie politycznie - i nikt nie użył ich przeciwko mnie ;)
@dexterpol: Ja co roku wklejam to samo tylko używam synonimów i ew dodaje jakieś osiągnięcia jak miałem.
W tym roku po prostu skopiowałem i przetłumaczyłem na polski (można po polsku lub angielsku pisać) i finito.
Jak się ogarnia korpoświat i jego działanie, to takie dupsy trwają maks 15 min.
W przeciwnym wypadku powiedzą Ci, że droga wolna


@anakhin: no i zajebiście, bo jako mądry pracownik już miałem inną robotę nagraną przed przedstawieniem moich wymagań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zatrudnią nowego, któremu nie będzie przeszkadzał fakt, że raz do roku musi poświęcić kilka godzin aby przygotować się do oceny rocznej


@anakhin: no okej, ale jak ta podwyżka wynikająca z tej oceny jest za mała to jedyną
@anakhin: no i zajebiście, bo jako mądry pracownik już miałem inną robotę nagraną przed przedstawieniem moich wymagań ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Taka zasada jest dobra przy w każdej pracy przy walce o podwyżkę - korpo nie różni się pod tym względem za bardzo od innych firm. Typowy Janusz w swojej firmy też nie da bez jakiegoś wybitnego powodu jednemu pracownikowi podwyżki bo jak reszta w
@dexterpolod 2016 pracowałem W średnim korpo (ale placówki na całym świecie, bo związane z liniami lotniczymini lotniskami), byly jakie pogadanki raz na pół roku czy tam rok, a w te review wpisywałem po 2 zdania - pustynia, nikt się nie czepiał (stanowisko programista wdrozeniowiec). Od 2020 pracuje w dużym korpo (O&G) i nadal wpisuje po kilka zdań, mój manager podkręca moje osiągnięcia pod koniec roku, a development planu jeszcze nigdy nie wypełniłem
@NieRozumiemIronii: że to cyrk bez żadnych (pozytywnych) implikacji dla Ciebie. Budżet na podwyżki/nagrody/oceny jest ustalony przed oceną pracownika - dostajesz na dział 10 osób 2 'Exceeds Expectations' i 8 'Met expectations'. Jakiekolwiek 'Far Exceeded' czy 'did not meet' to sprawa, którą trzeba bronić na forum lokalnym i lob już PO ustaleniu budżetów.