Wpis z mikrobloga

Zaczęłabym się uczyć jakiegoś dodatkowego języka obcego ale kurde nie wiem jakiego...

Francuskiego próbowałam i nienawidzę. Niemieckiego nie lubię, ale chyba warto. Wszystkie języki jak Chiński, Arabski, Rosyjski itp. odpadają bo inny alfabet. Włoski to się chyba #!$%@? tylko na wakacjach przydaje, a Hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków świata, ale jakoś nigdy nigdy nie otarłam się nawet o sytuację w której miałby być przydatny. Oczywiście jest wiele innych opcji ale byłoby miło gdyby to nie był to izolowany język używany przez Indian Pueblo w zakręcie rzeki Amazonki czy gdzie tam oni żyją. No i się zdecydować nie mogę i tylko myślę xD

#jezykiobce #jezyki #niewiem
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@GARN one nie są w większości strasznymi łamańcami języka? Nie chcę się potwornie umęczyć, a raczej mieć radochę z nauki i też jakieś okazję do używania.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: sam busuu w ciemno kupiłem i sobie próbuje by wyciągnąć jak najwięcej z apki bo zapomniałem anulować okres próbny.
francuski lubię ale uczyć się tego to katorga
Niemiecki wydaje się łatwiejszy ale mniejszy fun
Rosyjski alfabet jest prosty, nie znam rosyjskiego ale znam cyrylicę, to godzina nauki maks.
Jeśli nie potrzebujesz jakiegoś konkretnego języka to nauka każdego języka z kilkunastoma milionami native speakerów i kontaktami handlowymi z Europą może być
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Nauczyłem się wtedy około 700 słów i zwrotów, i mi się podobało i do tego kiedyś wrócę, a może spróbuj fińskiego Tolkien chyba tworząc język elfów bazował na tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@notting_writer1 gdybym miała uczyć się dla cv-ki i potencjalnych korzyści, to bym pewnie z ciężkim sercem wybrała niemiecki. Gdybym miała kierować się tylko brzmieniem języka i tym, czy mi się podoba czy nie, to wybrałabym farsi, ale tego nawet nie ma jak ćwiczyć, nie mówiąc już o konieczności nauczenia się alfabetu.

W rosyjskim podobno trudność tkwi w false friends. Bardzo dużo podobnych słów o innym znaczeniu. Piękny w sumie język i też
  • Odpowiedz
Oczywiście jest wiele innych opcji


@mala_rybka: wykluczyłaś najsensowniejsze, więc no tak średnio bym powiedział.

one nie są w większości strasznymi łamańcami języka?


@mala_rybka: tylko z Duńczyków się śmieją, że mówią z ziemniakiem w gębie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fiński mógłby jeszcze być trochę szokiem przez odmienność, ale szwedzki już nie jest taki straszny, do tego jest co pooglądać i poczytać w oryginale, a jak będziesz miała
HansLanda88 - > Oczywiście jest wiele innych opcji

@malarybka: wykluczyłaś najsensow...

źródło: 889c519e0602c4c42bfbc7f5bd292587

Pobierz
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Z hiszpańskim dogadasz się na całym kontynencie Południowej Ameryki. Z francuskim w całej Afryce. Z mandaryńskim w większości Azji.
Także zależy gdzie chcesz jechać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Języki kreolskie są odjechane. Zobacz sobie. :P
  • Odpowiedz