Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak "wrócić do życia"?

Po ukończeniu studiów 5 lat temu podjąłem pracę na JDG, i od tamtego czasu praktycznie nie utrzymuję kontaktu z ludźmi. Do tego w trakcie pandemii zaczęły się u mnie poważne problemy z lękiem, przez co jestem po terapii, plus do teraz na lekkiej dawce leków od psychiatry, choć z samym problemem sobie radzę. Niemniej jednak zostałem wykluczony społecznie, nie mam żadnych znajomych w "prawdziwym życiu", i nie bardzo wiem co z tym zrobić, bo skille w tym zakresie mam praktycznie zerowe. Szczerze mówiąc taki stan rzeczy do tej pory mi nie przeszkadzał, co tylko go pogłębiało. Teraz natomiast, gdy jestem coraz bliżej trzydziestki, nagle zaczęła doskwierać mi samotność, i nie bardzo wiem co z tym zrobić (i nie, masturbacja nie eliminuje tego uczucia).

Co radzilibyście zrobić w moim wypadku? Wszelkie kluby zainteresowań czy cokolwiek w tym rodzaju odpada, bo w moim mieście #pila raczej nic takiego się nie dzieje. Wszelkiego rodzaju kluby/puby to też nie moje klimaty.

A, i bądźmy proszę poważni.

#psychologia #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Mam bardzo podobna sytuację co Ty, można by powiedzieć że prawie taka sama gdzie największą różnica to wiek - u mnie 35 lata. No i co, no i tyle że żyjąc w tym 'stanie' kilka lat dłużej od Ciebie moja jedyna rada to taka żebyś to zaakceptował bo imho tego już zmienić się nie da bez wywrócenia życia o 180 stopni (typu zmiana pracy onsite gdzie masz ogromny
@mirko_anonim: Duże siłki organizują grupowe zajęcia tematyczne: ćwiczenie jogi, wzmacniające kręgosłup, crossfit, trampoliny, rowerki itd. Myślę, że dobrałbyś coś dla siebie i swojego poziomu sprawności.