Wpis z mikrobloga

Pytanie z kategorii 100% na serio, chciałbym dowiedzieć się jaka logika stoi za obecnym stanem rzeczy:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego urzędy są otwarte w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, kiedy większość ludzi jest w pracy? Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20, tak żeby każdy mógł załatwić sprawę, tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?

#pytanie i trochę #zalesie
  • 154
@techno_mojsze: To może zadaj sobie pytanie co ty za pracę wykonujesz, że wyrwanie się do urzędu w godzinach jego pracy jest dla ciebie niewykonalne?
Dla takich robaków jest zawsze urlop. I tak go bierzecie jak trzeba remont zrobić.
@rar Wszystko się da zorganizować, ale po co, skoro większość urzędów nie jest po to żeby coś robić dla obywatela, ale po to żeby pilnować przepisów wymyślonych tak naprawdę przez innych urzędników. No to jeszcze tego nie grali żeby zrezygnować z jakichś przepisów, tylko z powodu kłopotliwości ich egzekwowania.
Nie zesraj się, opisałem ci rzeczywistość miasta powiatowego


@PfefferWerfer: Opisałeś swoje urojenia ktore nijak mają się do rzeczywistości.

tutaj bezrobocie to nadal 20% i twoja wojewódzka przepychanka w wydziale architektury z deweloperką czy komunikacji z autami w leasingu nie ma przełożenia na spokojne programy szczepienia psów albo zgłoszenie budowy wyludnionej gminie na krańcu świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: No i nie trafiłeś bo wykonuje swoje
@PfefferWerfer: Ludzie piszący bzdury na tematy o których nie mają pojęcia wzbudzają we mnie obrzydzenie i politowanie a nie gula. Za krótki jesteś w temacie w którym próbujesz się błaźnić by w ogóle mnie wzruszyć a co dopiero sprawić gula. Nie pozdrawiam. Tak jak menela który bełkocze pod żabką, bo w rzeczywistości to się od niego nie różnisz niczym prostaku.
@voov100: ale to trafna uwaga. Urząd powinien mieć obsługę też w pozostałych godzinach, dogodnych dla petenta. Oczywiście odpowiednio wynagrodzony.
Skoro to my ich opłacamy i dla nas pracują, to za kiepskie wynagrodzenie nam też by się nie chciało.
bo urząd jest dla urzędnika, a nie obywatela. Jak by był dla obywatela to się by nazywał inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@voov100: A lekarze? Dlaczego lekarze prywatnie nie otwierają o 16 żeby ludzi pracy leczyć? A nie sorry, lekarzy, soli tej ziemi, na wykopie się nie czepiamy xD
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Miałem dziewczynę która pracowała w urzędzie miejskim w jednym z mniejszych miast tam się w godzinach pracy na zakupy chodzi a wy chcecie żeby oni do 20:00 pracowali xD
  • 0
@mimmo powiem tak - sporo w tym prawdy, choć nie zgadzam się z samą tezą. Na pewno bardzo dużą część czasu poświęca się na walkę z samym systemem i to pochłania sporo zasobów, przez co spada efektywność. Pamiętajmy jednak, ze praw nie ustalają urzędnicy.

A odpowiedź na pytanie OPa jest naprawdę tak prosta, jak napisałem w pierwszym komentarzu. Pracuję w samorządzie od lat (choć nie bezpośrednio w UM) i znam temat od
@techno_mojsze: 100% serio. Nikt tego nie przepchnie. Praca najniższego szczebla w urzędach bądź innych punktach administracji publicznej to męka za grosze - ludzi tam chyba trzymają tylko UoP i benefity pozapłacowe i przy dobrych wiatrach możliwość pracy do emerytury.
Gdyby przepchnąć pomysł na późniejsze godziny pracy / weekendy albo inne tego typu to szansę na zatrudnienie tam kogokolwiek sensownego byłyby zerowe.