Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć pracę w Niemczech do cholery? Umiem j. niemiecki na B1 (100% z matury podstawowej), ale znalezienie pracy mnie przerasta. W urzędzie pracy mi nie pomogli, bo uważają, że nie znam niemieckiego, więc #!$%@? im w dupę, a jak wysyłam życiorysy do firm to nigdy nie napiszą mejla z odpowiedzią tylko muszą dzwonić, a ja nie rozumiem tego #!$%@? bo za szybko mówią. Czy naprawdę żeby znaleźć tu pracę za 1500€ trzeba płynnie mówić w tym języku?

#niemcy #emigracja #pracbaza #niebieskiepaski #przegryw #depresja
  • 6
@apfi: szukasz jakiejś szczególnej pracy ? Zgodnej że swoim wykształceniem czy doświadczeniem dotychczasowym ? Czy po prostu szukasz czegoś na start, żeby od czegoś zacząć a potem będziesz się rozglądał za czymś lepszym ?

Jeśli to drugie to rozejrzyj się w okolicy za jakąś Leihfirma. Kasa jest raczej bez szału- szczególnie na początku, ale za to (zazwyczaj) pomagają wszystko załatwić w urzędach, bankach, czy znaleźć mieszkanie. Poza tym zazwyczaj nie wymagają
@apfi: poniekąd też miałam na początku ten problem, myślałam że znalezienie pracy będzie znacznie łatwiejsze. Do pracy na wykładanie towaru w Netto i Aldi mój wniosek został od razu odrzuconych, bez rozmowy kwalifikacyjnej nawet. Nie wiem, może wpływ ma brak w cv jakiejkolwiek pracy w Niemczech.
Ostatecznie udało mi się coś pasującego szybko znaleźć, ale tak czy siak uważam że na tutejszym rynku pracy jest sporo patologii (bezpłatne dni próbne, wyznaczanie