Wpis z mikrobloga

Jako europejczyk, przedstawiciel kultury zachodu nie mogę mieć pretensji do Izraela, że robią co robią. Argumenty przeciwników są totalnie z dupy, typu że tam jest Palestyna a takiego kraju nie ma.

Niestety dla was to żydzi tam byli pierwsi historycznie i mimo nękania przez hordy kalifatów na przestrzeni wieków byli tam nadal.
Dostali w tym miejscu państwo bo im się należało jak psu buda, większość tych ludzi uciekło przed holocaustem albo przeżyło fartem wojnę a reszta mieszkała tam od wieków.

Nawet na poszerzanie swojego państwa mają tak na prawdę prawo. Zostali masowo zaatakowani przez swoich o wiele lepiej uzbrojonych sąsiadów ledwo po założeniu Izraela i zdobyli ich teren np. Półwysep Synaj od Egiptu a i tak go oddali.
Teraz nadal są atakowani i dalej zdobywają.

Są brutalni to prawda ale po prostu ich wrogowie robią dokładnie to samo a oni przyjęli standardy Bliskiego Wschodu.
Dla nas ten kraj to taka jedyna namiastka zachodu w tym regionie. Dzięki temu u nas nie ma tylu zamachów bo większość idzie na nich. Chyba dobrze?
Ich wywiad rozwala co jakiś czas zalążki programów nuklearnych w regionie. Wyobrażacie sobie np. Irak z bombą atomową?
Ja tam się cieszę, że tam są chociaż specjalnie ich nie lubię ale to jest mniejsze zło.

#wojna #izrael #hamas #palestyna
  • 25
  • Odpowiedz
@fiefiurka ależ brednie xD
Żydom się należy, bo byli tam 2000 lat temu. Co z tego, że teraz potomek przyjezdnego żyda po 1945 wywala z domu kogoś, kto jest potomkiem ludzi rzeczywiście mieszkających tam przez kilkaset lat.
Dobrze płacą w tej żydowskiej trollowni xD
  • Odpowiedz
@fiefiurka

Niestety dla was to żydzi tam byli pierwsi historycznie


Ależ brednie. Niestety dla żydostwa, to te tereny były zamieszkane przez ludzi zanim jeszcze żydostwo w ogóle się narodziło, więc historycznie to kraj pogan. Cały świat, to historycznie kraj pogan xD
  • Odpowiedz
@selflessness: Najlepsze, że u nas próbowali tego samego. Przypominali sobie o kamienicach które zostawili 80 lat temu, często remontowane lub całkiem odbudowywane przez innych xd

Ja się cieszę, że to państwo zbudowali na bliskim wschodzie bo inaczej pewnie na nas by trafiło to co spotyka teraz Palestynę.
A.....n - @selflessness: Najlepsze, że u nas próbowali tego samego. Przypominali sobi...

źródło: IMG_20231023_094829

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@kiszczak:

Ależ brednie. Niestety dla żydostwa, to te tereny były zamieszkane przez ludzi zanim jeszcze żydostwo w ogóle się narodziło, więc historycznie to kraj pogan. Cały świat, to historycznie kraj pogan xD


Na tej samej zasadzie Polska dostała po wojnie ziemie Niemiec. Jeśli chodzi o udokumentowane fakty to właśnie żydzi byli tam przed islamistami i to o tysiące lat kolego. Poza tym ten argument jest tak prymitywny, że aż zal go
  • Odpowiedz
@fiefiurka No to chyba argument o tym, że historycznie się cokolwiek należy #!$%@? toczony jest, nie sądzisz? Bo jak daleko należy się historycznie cofać, a od jakiego okresu zerujemy wszystko? Czemu to co było 2 tysiące lat temu ma mieć znaczenie, ale to co było 10 tysięcy lat temu nie? Bo przypominam, że to ty się powołujesz na aspekt historyczny.
  • Odpowiedz
  • 2
@Nieszkodnik:

@fiefiurka: bzdura. Poczytaj, doucz się, potem wróć na wykop...


Okej pierwszy był Homo Erectus.
Tak na poważnie to gościu byli tam wg. historii od co najmniej XV wieku przed naszą erą a islamiści zdobyli je chwile później bo nieco ponad dwa tysiące lat później :D czemu piszesz mi doucz się jak sam tego nie wiesz, żałosne.
Jeszcze żebym sympatyzował z żydami ale ja ich po prostu nieco mniej nie
  • Odpowiedz
@fiefiurka przeczytaj sobie o tym jak powstalo to panstwo, o cenzurze wojskowej. Jak to wygladalo w latach 1900. Jak z terrorystow i zabojcow powstala agencja i czym sie wczesniej zajmowali premierowie. Dlaczego tajnosc dokumentow w izraelu to ponad 70 i dlaczego to zostalo zmienione. Komu odpowiadaja i na czyje rozkazy morduja ludzie mossadu. Jak ich polowania na nazistow nie wychodzily i jak odwalali dyplomatow. Wtedy mozemy pogadac o tej bandzie.
  • Odpowiedz
@selflessness mam nadzieję że nie jesteś z zachodniej Polski bo mam dla ciebie złe wiadomości, przecież my Niemców wygraliśmy z ich miast i zamieniliśmy je ludźmi ze wschodu
  • Odpowiedz
Jako europejczyk, przedstawiciel kultury zachodu nie mogę mieć pretensji do Izraela, że robią co robią.


@fiefiurka: Czyli, jako europejczyk, popierasz tworzenie obozów dla ludzi konkretnej nacji, przymusowe przesiedlenia, wywłaszczenia i tworzenie gett? Może ja jestem jakiś wypaczony, ale europejskość kojarzy mi się z zaprzeczeniem tych rzeczy.

Niestety dla was to żydzi tam byli pierwsi historycznie i mimo nękania przez hordy kalifatów na przestrzeni wieków byli tam nadal.

A po nich było
  • Odpowiedz
@GoldaMeir w tel avivie, to jak bylo z odwaleniem lorda angielskiego w cairze? Na czyje polecenie? I jak zaszli brytolom wtedy za skore, ze churchill olal ich
  • Odpowiedz