Wpis z mikrobloga

Zadziwiające ze jednak przez 10mc tego roku pozwolili zostawić 2 mln Polaków w trudnej sytuacji :) Teraz im się przypomniało kiedy już nie maja większości, co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe czy te okularki u budy to zerówki, noszone dla beki żeby wyglądało inteligencja +10
  • Odpowiedz
  • 87
@chaosrising: Nie chodzi o Polaków, tylko deweloperka panicznie boi się wymuszonej sprzedaży. Na zachodzie to hasło to no 1 w mainstreamie rynku nieruchomości. Dajmy, że 5% osób ma problem ze spłatą i sprzedaje aby uwolnić się od długu - na rynek trafia w krótkim czasie 200k kwadratów oferowanych poniżej nawet obecnych kosztów budowy.
  • Odpowiedz
@mickpl: to ja to wiem :) Trudno ocenić ile tych nieruchów jest na kredyt bo raportowanie jest z dupy, skoro każdy zakup z wkładem własnym 20% jest określany jako gotówkowy (WTF).

Budżet po pisowcach jest w tak opłakanym stanie (popularny termin "dziura Morawieckiego" latający w mainstreamie) ze wszelkie takie helicopter money trzeba będzie usunąć ASAP. Nikt nie będzie płakał (disclaimer: tak sam MOCNO skorzystałem na poprzednich wakacjach)
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: nie przegłosują, bo następne posiedzenie sejmu jest w nowym składzie gdzie opozycja ma już większość. Więc to tylko taka medialna "pułapka" ze zaraz będą łazić po Twitterze, tvp, gazetach polskich i grzmic ze Tusk zabrał ludziom a oni chcieli dać
  • Odpowiedz
@mickpl: ale wy odklejeni jesteście. Gdyby 200k rodzin nagle musiało sprzedać kwadrat (czyli jakieś 600-800k osób) to miałbyś zamieszki z wojskiem na ulicach. 0,5% upadłości rocznie to absolutny max na co rząd może sobie pozwolić, choć nie wiem czy też nie przesadziłem.
  • Odpowiedz
@EconomicDisruption: ta, zamieszki.

Odsetek ludzi mieszkających w mieszkaniach kupowanych na kredo to jest promil w morzu tych kupowanych pod spekulacje i inwestycje, i to te pozycje polecą na rynek w pierwszej kolejności. Jeśli ktoś rzeczywiście potrzebuje dachu nad głową to ograniczy wydatki i na te raty odłoży, w dwie osoby to naprawdę nie jest ciężko nawet na minimalnej uzbierać na ratę kredytu
  • Odpowiedz
Ciekawe czy te okularki u budy to zerówki, noszone dla beki żeby wyglądało inteligencja +10


@chaosrising: w sumie bardzo dobre pytanie, zazwyczaj soczewki załamują światło na tyle że linia twarzy przeskakuje trochę w bok, tutaj w soczewce i poza nią jest 1:1, pomimo, że zdjęcie jest pod kątem, więc albo zerówki albo minimalna wada
  • Odpowiedz
nie przegłosują, bo następne posiedzenie sejmu jest w nowym składzie gdzie opozycja ma już większość.


@chaosrising: ale w ramach tej opozycji jest taka lewica, razem - a ich posłowie mogą to poprzeć, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
@chaosrising: w sumie bardzo dobre pytanie, zazwyczaj soczewki załamują światło na tyle że linia twarzy przeskakuje trochę w bok, tutaj w soczewce i poza nią jest 1:1, pomimo, że zdjęcie jest pod kątem, więc albo zerówki albo minimalna wada


@Damixi: może mieć wade np 1-2 dioptrie a do tego szkła wycinane jakoś tam specjalnie, nie pamiętam nazwy. Produkt na zamówienie.
  • Odpowiedz