Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
@Adamfabiarz Czy w Szwajcarii gdy jest referendum to pytania referendalne są dyskutowane czy jest jak w Polsce gdzie każdy ma je w dupie?
Co więcej temat np. wieku emerytalnego jest tematem zamkniętym, nikt o nim przed referendum się nie zastanawiał. Tak samo prywatyzacja, co chcesz jeszcze dokładnie prywatyzować?

No i nie zapominaj że to referendum nie było wiążące. Bo jakby było to dużo osób by zagłosować nad podwyższeniem wieku emerytalnego i odkupieniem
@Adamfabiarz: @Elijahu @acidd @valerius-romulus Ale co osiągneliście nie głosując w referendum? Jaki był wasz cel? Bo nikt mi tego przed wyborami nie potrafił wytłumaczyć. Ślepo każdy powtarzał tylko, że nie głosuje, bo anty-pis i nie potrafił mi nikt tego uargumentować.

Rozumiem, że można być przeciwko PiS ale czemu mam ślepo słuchać opozycji?

Było pytanie o podniesienie wieku emerytalnego, było pytanie czy jest się za przymusową relokacją.

Czemu w tej sprawie miałem
Akurat lewackiej Szwajcarii to nie przywołuj może bo wstyd, skrobanki dla j00leczek, homo małżeństwa dla sojaków i degeneracja społeczeństwa. Wolę żyć biednie, ale po swojemu. Przestań być lemingiem i pomyśl, że tam rządzą fajnoszwajcarzy - tego samego chcesz tutaj?


@Hanussen: Eh, gdybyśmy też tak mogli to byłoby dobrze. Szkoda że niektórzy wzgardzają byciem "fajnopolakiem" na rzecz buractwa i brak rozumu i godności człowieka xD
@acidd: A ja uważam, że pytania były debilne ilsale jedno nie debilne. I to jest najgorsze:
Jeżeli jesteś przeciw imigrantom (o ile jesteś bo jak nie jesteś to spoko) to w przypadku dużej frekwencji byłby to mocny argument w negocjacjach z UE).
Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.


@Adamfabiarz: ale przecież odmowa udziału w referendum to też głos - głos protestu, jak widać silniejszy od biorących udział. Jest to
szkoda, że durni nie rozumiejących zbyt łatwych dla nich pytań było tak wielu. Każdy bałwan potwierdza swoją głupotę nie rozumiejąc wagi tych pytań i konsekwencji które za sobą niosą.