Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
@Adamfabiarz Akurat lewackiej Szwajcarii to nie przywołuj może bo wstyd, skrobanki dla j00leczek, homo małżeństwa dla sojaków i degeneracja społeczeństwa. Wolę żyć biednie, ale po swojemu. Przestań być lemingiem i pomyśl, że tam rządzą fajnoszwajcarzy - tego samego chcesz tutaj?
@Ze_Arcadio co ty gadasz gosciu, referendum to powinno być tak/nie. Czy chcialbys usunąć religie ze szkół tak/nie - to jest pytanie referendalne. Nawet pro-imigrancka osoba jak dostanie pytanie: „czy chciałbyś zeby przyjezdni imigranci gwałcili i zabijali” to zagłosuje na „nie”, bo na to nie ma innej odpowiedzi. Jestem naprawdę zdumiony, że w tym kraju są takie miernoty intelektualne (z dostępem do internetu!), które tego nie rozumieją.
Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji


@Adamfabiarz: Wysoki wynik pisu+konfy wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Niemcow jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji

Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum

Nie da się być bardziej bezpośrednio
@Adamfabiarz mimo że pewnie troll, to wejdę w tą głupią dyskusję. Zacznijmy od tego, że referendum było robione w ten sam dzień co wybory, a dla mnie (patrz Komorowski) totalnie mija się z celem. Osobiście usłyszałem raptem może dwie reklamy w radiu, które wspomniały o tym, że 15.10 jest referendum, ale zero wytłumaczenia co jak i do czego
( bo tu przydały by się rzetelne informacje do każdego pytania i jakie będą
@Adamfabiarz: Niska frekwencja w pseudo referendum pokazuje coraz większą polityczna dojrzałości części Polaków. Nie dali się zrobić w *uj pisowskim złodziejom i lapowkarzom. Też odmówiłem głosowania w referendum. I ze wzgledu na zasiadanie w komisji kilku pisowskich złodziei i manipulantów dopilnowałem aby zostało to odnotowane. A przykład Szwajcarii w kontekście państwa PiS jest z pupy. W Szwajcarii społeczeństwo traktuje się poważnie
a co w nich było nieutralnego


@natuuris: mimo że mnie obrażasz, to nawet ci odpowiem.

Pytanie 1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Pierwsze, wyprzedaż, a powinno być sprzedaż, bo wyprzedaż zakłada, że będziemy sprzadawać tanio. A druga cześć pytania to czysta kpina. Na tak zadane pytanie każdy odpowie nie, bo nie chcesz chyba tracić kontroli na strategicznymi sektorami