Wpis z mikrobloga

#naukajezykow #jezykiobce
Kupiłem spontanicznie #busuu żeby poprawić swój zardzewiały angielski i trochę żałuję, ale mogę uczyć się wielu innych języków, więc chcę wycisnąć z apki ile się i uczyć drugiego języka. Odpuszczam sobie chiński, arabski itp. egzotyczne języki i zostają mi do wyboru #niemiecki #francuski #wloski #hiszpanski (odpuściłem jeszcze holenderski i rosyjski z dostępnych, może jako trzeci gdyby mi się kiedykolwiek chciało jeszcze). Wszystkie cztery podobają mi się w brzmieniu i przede wszystkim mają od #!$%@? kontentu do ewentualnego konsumowania. Niemiecki i francuski są chyba trudniejsze, ale bardziej opłacalne (i w Polsce i na ewentualną emigrację). Włoski i hiszpański to bardziej wakacyjne języki, ale też dużo prostsze, więc może nadają się lepiej na język, który nie będzie priorytetem?

inb4 jaka branża

Jestem prostym robolem któremu się samorozwój wymarzył i dał się naciągnąć na 240 ziko za zestaw kursów
  • 6
  • Odpowiedz
@notting_writer1 jeśli chcesz się kierować tym co przyda Ci się na świecie - to zdecydowanie hiszpański i francuski. Da ci to możliwość dogadania się (łącznie z angielskim) praktycznie wszędzie na świecie poza kilkoma miejscami w Azji.
  • Odpowiedz
@notting_writer1: Ja stwierdziłem, że nauczę się niemieckiego użytkowo, bo może się przydać przy wyjazdach, a hiszpańskiego ze względu na jego uniwersalność. To czwarty najczęściej używany język na świecie (uwzględniając chiński i indyjski).
  • Odpowiedz
@gradekmi: tylko francuski daje co? Afrykę? Przydatność to nie tylko km^2 krajów. Teraz sobie tak rozkminiam i już Ameryka Południowa ciekawsza o ile w ogóle kiedyś pojadę tam, niż Afryka
@Potwierdzam gramatyka całkiem inna, z połowa angielskiego słownictwa jest z języków romańskich
@cichyluki88 i jak idzie? Jakieś szkoły językowe, czy na zasobach online jedziesz?
  • Odpowiedz
@notting_writer1: zastanów się do którego z tych krajów potencjalnie możesz wybierać się częściej w przyszłości i z którego filmy/seriale wolisz oglądać, ewentualnie też czytane książki. Regularne wyjazdy to świetna motywacja, a ciekawe treści to najlepszy sposób na zwielokrotnienie poświęconego z zainteresowaniem czasu, bo do tego się to głównie sprowadza.

Hiszpański jest relatywnie najłatwiejszy i najbardziej zróżnicowany. Najłatwiej i najtaniej też znajdziesz sobie kogoś do pogadania. Włoski jest trochę bardziej upierdliwym językiem
  • Odpowiedz