Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób będący długi czas na keto - mocno wam spadła masa mięśniowa? A może zauważyliście wzrost? Ile białka jedliście? Jestem na keto już ok. 1.5 miesiąca, schudłem ok. 8kg - wzrost 189cm, 111kg. makro 2500kcal, 200g białka, 167g tłuszczy, max 50g węgli. To chyba bardziej jak high protein keto i zastanawiam się czy to jest zdrowe na dłuższy okres czasu?

#dieta #keto
  • 8
  • Odpowiedz
@Eissseiw ja prowadzę dziennik żywieniowy możesz przejrzeć, trzymam tak średnio okolo 100g białka i tłuszczu, czasem się przechyla w stronę białka coś koło 120b 80t. Jem tak jakieś pół roku, wrzucałem też progress sylwetkowy jest na moim profilu. Czuje się dobrze, rewolucji żadnych nie mam żołądkowych, robię formę życia wręcz. Schudłem dużo, mięśnia też na bank straciłem ale ile to nie wiem bo nie muszę kompozycji ciała. Zobacz wpisy sam oceń.
Generalnie
  • Odpowiedz
@Eissseiw: Na keto nie występuje katabolizm mięśni, bo organizm nie potrzebuje glukozy z mięśni jak już się przyzwyczaił do ketonów. Temat dobrze opisany w badaniach. Ja na keto robiłem rekordy siłowe, także treningi były objętościowo większe i regeneracja szybsza. Co do białka to jadłem 1,5g/km masy ciała.
  • Odpowiedz
@Eissseiw ja normalnie ćwiczę 4 razy w tygodniu na keto. Nie mam żadnych spadków masy mięśniowej. To jest mit. Mięśnie rosną od ćwiczeń i podaży białka. Jak masz odpowiednią ilość białka i się ruszasz to co niby mają mieć węgle i ich brak na keto do tego.
  • Odpowiedz
Na dłuższy okres keto nigdy nie jest zdrowa. Nie polecam w ogóle przy treningach.


@qwerss: To zależy od tego czy sam jesteś zdrowy, ja jestem cukrzykiem i de facto nie mam wyjścia.
  • Odpowiedz
@Eissseiw: Zauważyłem jedynie wzrost masy mięśniowej przy jednoczesnym dużym spadku fatu, ćwicząc 3x w tygodniu, czasem więcej jak mi się chciało. Z tym, że ja miałem dużo do zrzucenia.
  • Odpowiedz